Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problemy z Multimedia - jak z nimi wygrać ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 StriderPL

StriderPL

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 01 2011 - 13:51

Zanim przejdę do sedna to powiem że przeczytałem wszystko co udało mi się wykopać w tym temacie. Założyłem nowy ponieważ daty innych wątków są sprzed roku / dwóch.
Namówiono mnie na podpisanie umowy z Multimedia . W czerwcu wykupiłem na rok pakiet 6mb + TV. Sympatyczni panowie zamontowali mi Cable Modem i wszystko hulało jak nasmarowane. Problemy zaczęły się dwa miesiące temu: drastyczny spadek transferu zarówno w przeglądarce jak i p2p. Multimedia oczywiście święta, nie ich wina. Czytając inne posty tutaj podejrzewam blokowanie portów. Jestem fanem japońskich kreskówek i dużo ściągam przez p2p jako że większość z nich nie była wogóle wydana w Polsce. Wcześniej prędkość pobierania zależała od ilości seedów i sięgała 800kb - 1mb / s. Teraz przykładowo dla seed: 110(241); peer: 55(715) prędkość pobierania balansuje od 0.4 kb/s do max 16 kb/s co jest jawną kpiną. W tej kwestii próbowałem róznych rozwiązań wymienianych wcześniej (szyfrowanie, losowanie portów) co nie poprawiło sprawy a nawet ją pogorszyło do 0.1 kb/s. Najbardziej boli to że nie mogę korzystać już ze Skype żeby porozmawiać z rodziną za granicą (najniższa jakość połączenia, nie da się rozróżnić słów). Tak samo nie mogę już grać w ulubione gry online (ping z 25 skoczył do 800). Testowałem też pobieranie plików z serverów typu hotfile , fileserve . Prędkość z 200kb/s bez kont premium spadła do ok 6-8 kb/s w zależności od serwera. Pomijam fakt, że czasem internet , jak i telewizja wogóle wysiada i trzeba resetować modem żeby ruszyło.

Chcę walczyć o swoje i prosze o pomoc, w jaki sposób mogłbym sprawdzić co się dzieje, czy porty nie są poblokowane itd. Jakich argumentów użyć , żeby potraktowano mnie poważnie, a nie jako "kolejnego żłoba który wyczytał jakieś ploty i teraz się rzuca".
Co powinienem sprawdzić, czego poszukać. Bardzo proszę o kontakt z osobami które użerały się już z tym krwijopijcą. Dobrze znam sie na komputerach ale nie jetem informatykiem więc nie chce na helpline walnąć jakiejś gafy. Proszę mi podrzucić jakieś pomysły, co mogę osiągnąć ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych