Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Radeon nie wykrywa drugiego ekranu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Adam1669

Adam1669

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 01 2011 - 15:56

Witam. Przedstawiam "odwieczny" problem połączenia desktopa z TV. Przyszło mi do głowy zastąpić świetnie pracującego GeForce 7600 GT na Radeona, który przytrafił mi się z nowym komputerem i stało się.

Desktop, Konfiguracja Asus M4A88T-Evo, wbudowana grafika HD 4350 z wyjściami HDMI, DVI, VGA inaczej D_SUB. Według Asus-a HDMI i DVI nie mogą pracować równolegle, zostaje VGA z dvi albo hdmi z dvi

połączenie: VGA potem /przejściówka VGA do S-Video 4 piny w gnieździe plus 3 czincze dla dźwieku/potem sprawdzony i działający kabel s-video potem/gniazdo s-video w TV plazma z 2009 r

Wszystko dobrze spięte i sprawdzone . W systemie Catalyst numer 10.....
Windows xp sp3 32 bit.

Catalyst widzi tylko jeden ekran, drugiego nie potrafi rozpoznać ani nie można go wymusić.
Sekwencją włączenia komputera przy podłączony sygnale z TV zachowana. I ręce opadają.
Może to gniazdo vga w radeonie potrzebuje innego kabla svideo 5 pin?
Może starsza wersja sterowników Catalyst?
Może ktoś sobie z tym poradził? Pomocy :(

#2 Adam1669

Adam1669

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 01 2011 - 23:03

Problem rozwiązany. Winna była przejściówka z VGA na svideo. Uwaga są ogromne ilości przejściówek tego typu na allegro, ceny 3-10 zł, charakteryzują się tym co jest opisane tutaj[url="http://www.elektroda...1863625.html"]. Po podłączeniu hdmi, dvi obraz wykrywany, catalyst sobie radzi. Pozostał tylko problem overlay- brak napisów na filmie w trybie kinowym ale z tym zamierzam sobie poradzić, bo kiedyś już mi się udało.
Podsumowując uwaga na oszustów.
Przejsciówka VGA-svideo powinna kosztować ca. 70-100 zł żeby można było mieć nadzieją, że zamieni sygnał.
Pozdrawiam może to komuś zaoszczędzi nerwów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych