Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Nie można zainstalować sterownika karty sieciowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Genera

Genera

First Rank

• Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 02 02 2011 - 19:46

Witam.

Ostatnio byłem zmuszony sformatować dysk twardy na moim laptopie gdzie był system Windows Vista i zainstalować Windows XP z płyty zapasowej mojego drugiego komputera. Okazało się, że producent tego laptopa nie wspiera go w wersji XP. Niestety na moje nieszczęście dowiedziałem się o tym po fakcie. A jako że nie dostałem od producenta żadnych płytek ze sterownikami, musiałem szukać je na własną rękę. O ile znalezienie sterowników do większości urządzeń w moim laptopie to była kwestia 2 godzin, o tyle znalezienie sterownika do karty dźwiękowej to już większy problem. Menedżer urządzeń mówi o nieznanym urządzeniu o nazwie "Audio Device on High Definition Audio Bus", a AIDA "Conexant Cx20549 @ nVIDIA MCP67 - High Definition Audio Controller". Mam zainstalowane UAA. Mój laptop nazywa się Packard Bell EasyNote SJ51. Mój XP ma SP o numerze 2.

EDIT: whops, mała pomyłka w temacie :D Proszę moda o zmianę nazwy tematu.

#2 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 03 02 2011 - 14:29

Cześć.
Zastosuj poradę z tego linku.
link1

Poprawkę KB888111 ściągnij stąd.
link2
Na stronie Asusa kliknij na zakładkę Download, w Operating System wybierz WinXP, następnie w zakładce Utilities znajdziesz KB888111. Nie przejmuj się, że tam widnieje zdjęcie płyty Asusa.Ta poprawka dotyczy systemu WinXP, a nie płyty.

#3 Genera

Genera

First Rank

• Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 03 02 2011 - 19:28

Niestety po zainstalowaniu tej łatki i zresetowaniu laptopa instalator sterownika zwraca wynik "NIEPOWODZENIE" nie podając przyczyny.

#4 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 03 02 2011 - 20:37

Pokaż identyfikator sprzętu.
W Menedżerze urządzeń kliknij na Nieznane urządzenie->Właściwości->Szczegóły->Identyfikator sprzętu.

Edit.
Wypróbuj te sterowniki.
link

#5 Genera

Genera

First Rank

• Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 04 02 2011 - 02:07

To co zobaczyłem w zakładce Identyfikator sprzętu:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5045&SUBSYS_1631C106&REV_1001

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_14F1&DEV_5045&SUBSYS_1631C106

Instalator sterownika, który podałeś, zwraca błąd:
"Błąd instalacji sterownika: brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik."

EDIT: Problem został rozwiązany! Rozwiązanie znalazłem poprzez wyszukiwarkę. Otrzymałem je w tym forum:
Link - post nr 13

Aktualnie dźwięk działa bez zarzutu - sterowniki były dobre, ale wygląda na to, że po prostu żadne nie obsługiwały karty od Packard Bella, która miała ewidentnie inny identyfikator sprzętu.

Dziękuję i pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych