Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Rootkit,wirus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 skyy3

skyy3

Second Rank

• Użytkownicy
  • 86 postów

Napisano 06 02 2011 - 17:19

Witam wszystkich forumowiczów
nie wiem czy to wirus spyware czy jakis skrypt
objawy sa nastepujace:

-nie mozna zaznaczyc pojedynczego elementu np na pulpicie i w żadnej inne lokalizacji czy to na dysku C czy innych
zamiast jednej otwiera sie kilka lokalizacj np ZMIAST otworzyć dysk c OTWIERA SIE JESZCZE KILKA okIEN WIECEJ JAK MOJ KOMPUTER i wszystko w lokalizacji c:\ ...(Program Files,Windows itd.)

-nie moge poprawnie napisac tego opisu bo klawiatura nie dziala poPrawnie zamiast liczb sa znaki

-po uruchomieniu Konsoli odzyskiwanie XP nie mozna równiez wpisac poprawnie komend (np. mbr.exe -f )

-sprawdzałem czy mozna zainstalkowac windowsa na nowo i po wrzuceniu CD z instalka windXP płytka nie startuje
(nie tylko ta zresztą mam i sprawdzałem kilka innych wersji Xp-ka)
W skrocie-dokad Windows jest na dysku nie wystartuje sie z żadnego Cd,typu: instal winXP ,KonsolaXP, OTLPE - LiveCD oparty na kreatorze Reatogo-X-PE.
Po Formacie dysku systemowego da sie uruchamić np Konsola XP z CD ale ...dalej wypisują sie "krzaczki ! @ itp. zamiast normalnych znaków.

Teraz korzystam z innego kompa w domu bo tam nie moge uruchomic jakiegokolwiek programu czy skanera
Dodam jeszcze ze to trzeci raz taka sama sytuacja bo ...po pierwszej wczoraj Spybot wykrył zagrozenia w Cookies i po usunieci boło ok.NIe na długo.
Za drugim razem jedyne co mi sie udało uruchomic to SpyBot(z paska szybkiego uruchamiania-dobrze ze skrotu nie miałem na pulpicie) niestety nic wykrył wiec przywróciłem system z pliku obrazu zrobionego w Acronis,ale "intruz jak był tak jest...

Jak sie tego "czegos" pozbyć? Bardzo proszę o radę i pomoc.. oraz załaczam logi.Niestety gmer zawieszał sie podczas skanowania ,zarowno w trybie awaryjnym jak
i normalnym.

Załączone pliki

#2 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5772 postów

Napisano 06 02 2011 - 17:48

Infekcji żadnej nie widzę w logach.

Moderator przesunie temat do jakiegoś innego działu Forum, ale nawet nie wiem, jaki dział by tu pasował.
.

#3 SLAVOO

SLAVOO

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 839 postów

Napisano 07 02 2011 - 22:22

@skyy3 - NIE MA infekcji w logach, więc temat został przesunięty do innego działu. Mamy Ci wywalić wirusa, którego nie ma??

..:: 99% problemów z komputerem siedzi na przeciwko monitora ::..
W dziale Wirusy i Spyware - Bezpieczeństwo w sieci, obowiązkowo podajemy logi z programów OTL i Gmer
Przed wykonaniem logów należy wyłączyć oprogramowanie emulujące napędy.
Opis jak to wykonać znajduje się TUTAJ.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych