Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Mipony - download manager z obsługą reCaptcha, ale...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 twoman

twoman

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 15 02 2011 - 10:40

Dlaczego właśnie Mipony?
Do pobierania plików z hostingu od zawsze używałem jDownloadera. To świetny program, ale od kiedy powszechne stało się wykorzystywanie re-Captcha, nie radzi sobie z jego obsługą. Co prawda pojawiły się pierwsze pluginy, mające na celu choć częściowe załatanie tej dziury, ale ich efektywność jest bardzo słaba. Ostatnio hiszpańska grupa SONY TEAM stworzyła aplikację o nazwie ANTI reCAPTCHA ST, która według nich ma 30-40% skutecznośc, ale praktyka tego nie potwierdza. Owszem, czasem się uda, ale z moich doświadczeń wynika, że skuteczność tej metody wynosi ok. 5-10% (aktualna wersja softu 1.9).

Zatem przejdźmy do meritum, czyli sprytnego programiku Mipony...
Od razu chcę wyjaśnić, że pod wieloma względami znacznie ustępuje jDownloader'owi (konfigurowalność, obsługa większej ilości serverów itp.).
Ma jednak to coś, co każe się nim zainteresować.
Zaimplementowany moduł obsługi reCaptcha ma bardzo wysoką sprawność (ok. 80% w przypadku Hotfile - wersja 1.2.1 database 41). Co ciekawe, oba opracowania powstały w oparciu o ten sam projekt, którego autorem jest niejaki Benjamin Wegener.
Tak czy inaczej, na dzień dzisiejszy, Mipony jest doskonałą alternatywą do ściągania nocnego.
Dodatkowo jest zdecydowanie szybszy od jD, który ze względu na to, że pracuje w środowisku Java, mocno muli starsze kompy.

Tutaj napotykamy na mały problem.
O ile jD potrafi automatycznie zamknąć okno reCaptcha po czasie zdefiniowanym w ustawieniach, o tyle Mipony czeka w nieskończoność, blokując tym samym proces pobierania kolejnych plików.
Czasem zatrzyma się dopiero na 10-tym, ale bywa, że już drugiego kodu nie odczyta i stoi jak wryty.
Najprostszym rozwiązaniem byłby jakiś prosty programik/scrypt, który zamykałby okno (najlepiej po ustalonym czasie), pozwalając tym samym na kolejną próbę.
Wystarczy wcisnąć ENTER przy pustym polu i okno się zamyka, więc nie jest to chyba duży problem.
Można by też wykorzystać opcję odtwarzania dźwięku przy pojawianiu się okienka, ale pomimo tego, że w opcjach mam to zaznaczone, dźwięku nie słychać (?).
Ma ktoś jakiś pomysł?

#2 twoman

twoman

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 16 02 2011 - 16:45

Wygląda na to, że sam sobie odpowiem :)
Otóż, pogrzebałem w necie i znalazłem prościutką aplikację o nazwie Ad Cop (freeware), która idealnie nadaje się do tego celu. Ba, jej pewna szczególna opcja wydaje się być wręcz dedykowana do opisywanego przypadku.
Program jest wysoce konfigurowalny, co pozwala na selektywne "zabijanie" okien, wpisując odpowiednią frazę, zawartą w jego tytule.
Ponieważ w przypadku Mipony tytuł okna z kodem reCaptcha zawiera nazwę serwera (np. "hotfile"), proces zamykania można ograniczyć do tych serwerów, które są obsługiwane przez moduł anti-reCaptcha. Pozostałe serwery w dalszym ciągu możemy obsługiwać manualnie.
W efekcie, jeśli kod nie zostanie prawidłowo odczytany, pojawi się na ułamek sekundy okno, a po jego "zabiciu", po 15 sek, nastąpi kolejny odczyt, który jak wynika z rachunku prawdopodobieństwa, będzie raczej prawidłowy. Jeśli nie, to kolejne okna będą automatycznie zamykane, aż do skutku. W ten sposób program nigdy nie zawiśnie po pierwszym błędnym odczycie reCaptcha.
Swoją drogą, zasugerowałem twórcom Mipony, żeby wprowadzili taką opcję, rozszerzoną o "countdown", pozwalając tym samym na manualne wprowadzenie kodu. Mam nadzieję, ze w jednej z kolejnych wersji uwzględnią moją sugestię.
A tymczasem "jak na złość", kilkanaście kolejnych razy nastąpił poprawny odczyt reCaptcha na hotfile :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych