Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

SKRYPTY
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Elano

Elano

    First Rank

  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 03 2011 - 20:08

Witam,

Nie wiem czy to odpowiedni temat ,ale zdesperowany jestem , nie mogę sobie poradzić z 4 zadaniami , które muszę zrobić w wierszu polecenia w linuxie, liczę na waszą pomoc i krótkie wyjaśnienie pod programem , co do czego służy , jestem na tym forum nowy więc nie wiem czego mogę się spodziewać , ale z góry dziękuje .

Zadania :

1.Napisz skrypt, który dla każdego z plików podanych jako argumenty wywołania wyświetli w kolejnych liniach 3 najczęściej powtarzające się w nim słowa.

2.Napisz skrypt, który będzie kopiował plik podany jako pierwszy argument do wszystkich katalogów podanych jako kolejne argumenty wywołania.

3.Napisz program kopiujący zawartość pliku o nazwie podanej jako pierwszy parametr do plktórego nazwa podana jest jako drugi parametr

4.Napisz program zmieniający kolejność znaków w każdej linii pliku o nazwie podanej jako parametr

#2 Upgreydd

Upgreydd

    First Rank

  • Użytkownicy
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 09 2011 - 20:28

Kolego nie to, że Cie skrytykuję, ale to są podstawy BASH'a i osoba wogóle nie mająca pojęcia jak to się gryzie przeznaczy po 30 minut na każde zadanie i metodą prób i błędów napisze Ci to. Jeśli jest to zadanie zaliczeniowe itp. to czy nie możesz poświęcić 2 godzin by je zrobić?
Pomogę CI:
http://www.ournet.pl...basha/main.html
http://www.uw-team.o..._bash_kurs.html
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych