Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Instalacja xp w nietypowy sposób...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 S3BAxo

S3BAxo

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 03 2011 - 00:14

Witam.
Chciałbym zrobić sobie płytkę z instalacją XP, która działałaby w następujący sposób:
-Bootowanie następuje z płytki
-po wyborze partycji na której ma być zainstalowany system instalator kopiuje WSZYSTKIE pliki instalacyjne na HDD
-po skopiowaniu plików następuje normalna instalacja systemu.

Zauważyłem że w ten sposób jest instalowany system z RIS-a, ale nie jestem pewny czy w wersji CD/DVD istnieje taka możliwość.
Proszę o jakieś podpowiedzi(mogą być nawet lekko udziwnione-jeśli będą możliwe do przetestowania na jednym kompie z VirtualBoxem)

#2 maggreg

maggreg

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 157 postów

Napisano 26 03 2011 - 01:37

Tak jest taka możliwość.
W tym celu należy przygotować sobie płytkę zawierającą środowisko WinPE oraz pliki instalacyjne, wygodniejsze jest jednak w tej chwili użycie do tego celu pamięci USB choć technicznie nie ma dużej różnicy, może to być także zasób sieciowy a samo środowisko WinPE może być podawane z serwera PXE przez TFTP.
Wybór partycji (choć technicznie najpoerw należałoby ją utworzyć) można zrealizować z pomocą skryptów vbs lub (tutaj można sobie dorobić GUI) hta.

Opisuję takie zestawy na innym forum, niestety ze względu na cenzurę nie mogę podać adresu bezpośrednio.

Ale może taka forma ocaleje:
http://wklej.to/R7oES

pzdr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych