Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Sterowniki karty dźwiękowej do płyty głównej NVIDIA nForce 650i Ultra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 01 04 2011 - 19:28

Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem płyty głównej NVIDII (nForce 650i Ultra), z której jestem zadowolony. Wcześniej nie było żadnych problemów, jednak teraz zobaczyłem, że nie mam opcji nagrywania z "Stereo Mix", prawdopodobnie dlatego, że nie mam zainstalowanych sterowników do karty dźwiękowej (w menadżerze urządzeń jest napisane, że są sterowniki Microsoftu z 2006 roku). Po kilku minutach szukania znalazłem odpowiednie sterowniki na stronie Nvidii. Były to sterowniki z 2009 roku, więc od razu zacząłem pobieranie. Gdy uruchomiłem instalację pojawił się błąd: Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę.

Po kilku próbach i dostaniu tego samego błędu postanowiłem odinstalować sterowniki Microsoftu i wtedy spróbować, jednak po każdym restarcie te sterowniki od nowa się instalowały i nie było sposobu na to, żeby je odinstalować. Sterowniki na pewno są dobre, bo są prosto ze strony NVIDII, a w ich specyfikacji było napisane, że działają również z moją płytą główną.

Proszę o pomoc jak mogę zainstalować te sterowniki lub chociaż dostać możliwość nagrywania przez Stereo Mix (czyli nagrywania tego, co leci prosto z głośników, a nie z mikrofonu).

System: Windows Vista Home Premium 32bit
Płyta główna: NVIDIA nForce 650i Ultra
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Pamięć RAM: 4 GB
Link do sterowników, które pobrałem: http://www.nvidia.pl...0.00.59_pl.html
Chyba tyle będzie potrzebne.
Wszystkie inne sterowniki były instalowane normalnie, bez żadnych błędów. Wszystkie inne sterowniki są również aktualne. Aktualizowałem je dzisiaj w nadziei, że to pomoże.

#2 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 01 04 2011 - 23:36

Cześć.
Odinstaluj sterownik k. dźwiękowej w Menedżerze urządzeń, następnie wyczyść rejestr CCleanerem, odłącz Internet, wyłącz program antywirusowy i bez restartu komputera zainstaluj sterownik k. dźwiękowej przez dwuklik na pliku sterownika.

Jeśli to nie pomoże, zrób następująco:
Ściągnij ten sterownik chipsetu i zapisz w dogodnej lokalizacji. Posiada on już w swoim pakiecie Audio Driver (v1.00.00.59).
Odinstaluj w trybie awaryjnym sterownik chipsetu i k. dźwiękowej przy pomocy programu Driver Sweeper link.
Restart komputera i wyczyść rejestr CCleanerem.
Odłącz internet, wyłącz program antywirusowy i zainstaluj pobrany sterownik chipsetu z pliku.
Restart komputera, sprawdź czy masz coś zaznaczone na żółto w Menedżerze Programu. Włącz program antywirusowy i Internet.

#3 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 04 2011 - 08:24

Spróbowałem pierwszym sposobem - nadal to samo.

Drugi sposób także nie zadziałał dla mnie. W Driver Sweeperze nie miałem nic o dźwięku, był tylko Chipset NVIDII, który odinstalowałem. Gdy odinstalowałem (dalej w trybie awaryjnym, przy odłączonym internecie i wyłączonym antywirusie) sterowniki do dźwięku, te się po kilkunastu sekundach zaczęły instalować ponownie. Po zainstalowaniu chipsetu nic się nie zmieniło w kontrolerach dźwięku w Menadżerze zadań, dalej stare sterowniki. Spróbowałem jeszcze raz pierwszy sposób, ale dalej nie działał.

Nawet teraz, gdy sterowniki microsoftowskie się nie instalują jest ten sam błąd: "Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę." Jest jeszcze jakiś sposób na zainstalowanie tych sterowników? Albo dostania Stereo Mix do użytku.

Proszę o pomoc.

#4 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 02 04 2011 - 19:16

Cześć.
Podaj dokładnie krok po kroku jak instalujesz sterownik dźwięku i sterownik chipsetu.

#5 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 04 2011 - 20:13

Cześć.
Podaj dokładnie krok po kroku jak instalujesz sterownik dźwięku i sterownik chipsetu.

Dźwięku: w menadżerze zadań szukam aktualnie zainstalowanego sterownika, odinstalowuje go, chwilę po tym uruchamiam instalator sterownika dźwięku od NVIDII i instaluje. Od razu dostaje wymieniony wyżej dźwięk. Robię to przy wyłączonym internecie i antywirusie.

Co do chipsetu, w Driver Sweeperze zaznaczam NVIDIA - Chipset, odinstalowuje. Chwilę po tym odinstalowuje w menadżerze zadań microsoftowski sterownik dźwięku. Po restarcie uruchamiam instalację chipsetu NVIDII, tego nowego, podanego przez Ciebie, instaluję wszystko, co on zawiera, po czym restartuje komputer. Także przy odłączonym internecie i wyłączonym antywirusie. W tym momencie dalej jest sterownik dźwięku od Microsoftu. Gdy próbuje zainstalować sterowniki karty dźwiękowej NVIDII ciągle jest ten sam błąd. A po kilku minutach instalują się stare sterowniki Microsoftu.

Chyba niczego nie pominąłem.

#6 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 02 04 2011 - 21:20

Pokaż skreen Menedżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią Kontrolery dźwięku, wideo i gier.
Podaj pełną nazwę płyty głównej. Czy chodzi o karę dźwiękowa zintegrowana na płycie?

#7 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 04 2011 - 21:48

Screen:
Dołączona grafika

Nazwa płyty głównej: NVIDIA nForce 650i Ultra
Karta dźwiękowa jest zintegrowana na płycie, nie mam jej oddzielnie.

#8 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 02 04 2011 - 22:14

Kliknij dwa razy ikonkę regulacji głośności. Wybierz Opcje>Właściwości>Nagrywanie i zaznacz Miks stereo i OK. Do nagrywania używaj programu Audacity, w którym jako źródło wybierz Miks stereo link.

Edit.

Nazwa płyty głównej: NVIDIA nForce 650i Ultra

To jest nazwa chipsetu, a nie płyty głównej. Nazwę płyty głównej odczytasz z programu CPU-Z z zakładki Mainboard link2.

#9 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 04 2011 - 22:51

Problem w tym, że nie ma tam Mix Stereo i o to się rozchodzi. Jakby było nawet nie zakładałbym tematu.
Dołączona grafika

Za chwilę podam nazwę płyty głównej z tego programu.

@edit
Płyta główna: EVGA NF66

@edit2
Poszukałem na internecie i znalazłem sterowniki Audio do tej płyty głównej na stronie evga.com. Jednak gdy spróbowałem pobrać ściągają się one w nieskończoność, po prostu nie ma podanej wielkości pliku i jest już 49 mb ściągnięte, a nie sądzę, żeby tyle one zajmowały. Pobieram plik "audiorealtek.zip"
Tutaj link: ftp://ftp.evga.com/driver/audiorealtek.zip

#10 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 03 04 2011 - 10:54

Cześć.
U mnie ten plik ściągnąłem bez problemu (ma 104MB). Gdyby jego instalacja nie spełniła Twoich oczekiwań, ściągnij sterownik ze strony Realteka. Masz przecież k. dźwiękową Realtek ALC885 Azalia. Jest to szósta pozycja od góry, vewsion R 2.58 dla 32bit (42730k). link.

#11 Gelio

Gelio

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 04 2011 - 15:26

Dzięki. W końcu działa.

#12 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 03 04 2011 - 17:05

Cieszę się,że mogłem pomóc. Napisz jeszcze który konkretnie sterownik rozwiązał Twój problem, gdyż może to być przydatne dla innych.
Życzę powodzenia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych