Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Laptop, telewizor i kabel

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 nazcun

nazcun

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 04 2011 - 18:25

Czytałem rady dotyczące bezstresowego sformułowania problemu, ale dla mnie, jako osobie która na komputerach się nie zna w ogóle, niemożliwością byłoby odnalezienie tych wszystkich parametrów i innych pierdółek.
Otóż, mam laptopa Lenovo G550, z kartą graficzną 'Mobile IntelŸ 4 Series Express Chipset Family' jeśli to ma znaczenie. Chciałbym go móc podłączyć do telewizora (telewizor to stosunkowo nowoczesna plazma, który tych przeróżnych wejść z tyłu ma naprawdę dużo). Poszedłem jakiś czas temu, no niestety ignorant ze mnie, w ciemno do sklepu z elektroniką, próbując jakoś wyjaśnić mój problem. Z laptopa mam tylko wyjścia USB oraz takie jak-do-monitora (mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi). Sprzedawca zakłopotany nie do końca wiedział, co mi dać, tłumacząc to różnymi dziwnymi sformułowaniami, ale w końcu wybrał kabelek. Kabelek ma z jednej strony wejście jak-do-monitora, a z drugiej się rozgałęzia na trzy wyglądające-na-czincze-końcówki, czerwoną, niebieską i zieloną. Po podłączeniu wszystkiego i wybraniu wejścia 'Component'(bo tak podpisane było to kilka wejść, w których dział 'Video' odpowiadał kolorami z kablem) w telewizorze nadal pozostawał komunikat 'brak sygnału', a obraz na laptopie zmienił rozdzielczość do kwadratu. I nic. I to wszystko.
Z czym problem? Ktoś się orientuje? Kupując kabel w ciemno w gruncie rzeczy straciłem 30parę złotych, czy jednak coś da się z tym zrobić? Oraz, czy jeśli udałoby się podłączyć obraz, to te kabelki nie obejmują dźwięku i będę go musiał puszczać z laptopa/głośników zewnętrznych? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pomoc, cokolwiek.

#2 Sebbaa

Sebbaa

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 08 08 2011 - 20:50

Uwielbiam te czincze podłączać,
Zacznijmy od tego ze jak czincze to najprawdopodobniej na telewizorze program AV. wiec ustaw go
problem sie zaczyna z czinczami nie umiem ci Pomoc, który kolor do ktorego, bo z tego, co wiem przy telewizorze masz biały żółty i czerwony
a na czinczach czerwony niebieski i zielony, czerwony z czerwonym a z resztą próbuj- zawsze tak robie i nic mi sie nie spaliło wiec nie masz sie czego obawiać.
Dalej mamy problem z ustawieniami laptopa. w gruncie rzeczy po podłączeniu kabla "monitorowego" powinien sam się obraz przerzucić na telewizor. spróbuj i odezwij sie. pozdrawiam

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 09 08 2011 - 11:00

Sebbaa, tak właściwie to nic koledze nie pomogłeś, to po co ten wykopek wątku sprzed kwartału? Gdyby dotąd sobie nie poradził, napisał by choć słowo.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych