Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z plikami hiperłączy w Windows XP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tjejen

tjejen

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 28 05 2011 - 11:59

Witam,

Mam problem - dziś zauważyłam, że nie mogę w ogóle w żadnej przeglądarce (używam IE i Mozilli) otwierać plików - skrótów internetowych.
Pliki te utraciły ikonkę przeglądarki - są bez ikony, tylko ze strzałką w lewym dolnym rogu (taką jak mają pliki linków).

Próbowałam przez opcje folderów wstawiać rozszerzenie url lub lnk - nic to nie dało.
Patrzyłam, czy były modyfikowane - nie były, więc to najpewniej problem z systemem a nie zainfekowanie tych plików...

Po wejściu we Właściwości wygląda to tak:
klik

A po wejściu w Zaawansowane:
klik

Nigdzie nie widac adresu łącza.
Nie pomaga też przeciągnięcie do paska adresu przeglądarki.

Loga z OTL wstawię później, na razie robię skan systemu.

Dam znać co wykrył Avast.

bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

UPDATE:

Avast nic nie wykrył. daję loga z OTL

http://wklej.org/id/536605/ OTL.txt
http://wklej.org/id/536606/ Extras.txt

W razie potrzeby mogę dołączyć loga z SIW.

Zauważyłam jeszcze nie mogę otworzyć Internet Explorera - po kliknięciu w skrót lub w plik exe w folderze Program Files/Internet Explorer nic się nie dzieje.

Jeszcze bardzo ważna informacja - od jakiegoś czasu, co jakiś czas mam blue screen (średnio raz w tygodniu, może rzadziej), ale po restarcie nic się już podejrzanego nie dzieje, dlatego trochę to olałam. :ph34r:
Występują tez u mnie błędy w aplikacjach - przeglądarki zamykają się i proszą o ponowne uruchomienie, czasem się wręcz zapętlają.
Zdarzają się błędy z Office - to samo - zamknięcie i prośba o ponowne uruchomienie, wiem że powinnam była coś z tym zrobić, ale tak to jest jak się wiecznie nie ma czasu.

Ostatni blue screen miałam wczoraj, potem przy restarcie Windows zrobił skanowanie dysku (C i chyba też E) i pousuwał jakieś błędne wpisy.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 12 07 2011 - 22:13

A co z mechanizmem przypisywania skrótów właściwym aplikacjom?
Mam na myśli zdefiniowanie [Otwórz za pomocą...]
Odnośnie BSOD-a - sugerował bym dobrze przypatrzeć się numerowi błędu - na ogół daje to pozytywne wyniki w dalszym postępowaniu.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych