Skocz do zawartości


tablety.pl

Odzyskiwanie utraconych danych
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 04 08 2007 - 21:10

Do połączenia z tematami:

Odzyskiwanie z CD/DVD
Płyty ratunkowe / LiveCD
PC INSPECTOR File Recovery

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Pomaga odzyskać utracone dane np. na skutek crashu kompa lub przypadkowo skasowane pliki. Znajduje zagubione dyski i robi UNFORMAT. Automatycznie odnajduje partycje FAT nawet jeśli boot sector lub tablica plików zostały skasowane lub uszkodzone (nie działa to dla systemu plików NTFS). Przywraca pliki z oryginalną datą i czasem utworzenia. Przywraca pliki, których wejścia nie istnieją. Pozwala na zapis przywracanych plików na dyskach sieciowych. "Special Recovery Function" wspiera następujące formaty: ARJ AVI BMP CDR DOC DXF DBF EXE GIF HLP HTML HTM JPG LZH MID MOV MP3 PDF PNG RTF TAR TIF WAV XLSZIP. Program nieaktualizowany. Do pobrania polska wersja językowa:

Dołączona grafika PC INSPECTOR File Recovery PLPC INSPECTOR Smart Recovery

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


PC INSPECTOR Smart Recovery - Do kompletu od tego samego producenta: program do odzyskiwania danych z cyfrówek. Obsługuje następujące formaty: .jpg, .amr, .tif, .bmp, .gif, Canon .crw , Fuji .raf , RICOH .raw, Olympus .orf (E-XX), Olympus .orf (C5050), Nokia 3gp, Kodak .dcr, Minolta .mrw, Nikon .nef (D1H/D1X), Nikon .nef (D2H/D2X), Nikon .nef (E5000/E5700), Sigma - Foveon .x3f, mp4, QuickTime .mov (Konica Minolta), formaty audio-video (.avi, .mov, .wav) i .dss. Program nieaktualizowany.Handy Recovery

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware do wersji 1.0, obecnie shareware


Handy Recovery - Malutki i prosty w obsłudze programik służący do odzysku plików skasowanych z dysku lub dyskietki, usuniętych już z Kosza lub skasowanych bez przejścia przez Kosz, usuniętych przez wirusa, awarie zasilania i dysfunkcję oprogramowania. Współpracuje z FAT12/16/32 i NTFS/NTFS 5. Dla plików systemu NTFS są 2 opcje do wyboru: prócz głównego pliku można odzyskać towarzyszące ścieżki wykorzystane na NTFS do gromadzenia dodatkowych informacji o plikach. Program nieaktualizowany. Jest to ostatnia darmowa wersja programu (niekompatybilna z Vista), aktualnie program komercyjny. Link bezpośredni:

Dołączona grafika Handy Recovery 1.0Disk Investigator

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Disk Investigator - Program służący do podglądu zawartości dysku oraz przywracania skasowanych elementów. Program jest przeznaczony tylko dla systemu plików FAT32. Skasowane pliki na NTFS są niewidoczne dla tego programu. Podgląd dysku można ustawić w dwóch trybach: Directory Mode i Disk Mode. Wśród dodatkowych narzędzi jest konwerter heksadecymalny oraz opcja zapisywania klastrów w celu rekonstrukcji pliku. Można wyszukać i dodać wszystkie klastry skasowane pliku we właściwej kolejności i dodać je do pliku "w pamięci" a następnie zapisać już w całości na dysku. Program nieaktualizowany.
Aktualizacja! Usuwam stąd programy Recover Files / UndeletePlus. Nastąpiła zmiana licencji - aktualnie są to triale.
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 08 2007 - 11:05

Avira UnErase Personal

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Avira UnErase Personal - Prosty program od producenta antywirusowego, przeznaczony do odzyskiwania skasowanych danych. Program nieaktualizowany.
#3 remlus

remlus

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 15 postów

Napisano 10 12 2007 - 18:56

Art Plus Digital Photo Recovery

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware do wersji 3.1, obecnie shareware


Digital Photo Recovery - Program do odczytywania wykasowanych danych z pamięci aparatów cyfrowych itp. Do kompletu poleciłbym jeszcze Restoration oraz UnstoppableCopier do kopiowania zawartości porysowanych lub uszkodzonych CD.
Aktualizacja od picasso: wygląda na to, że producent przestał udostępniać wersję darmową. Ostatnia z wersji nie mająca adnotacji o kupnie kodu, to:

Dołączona grafika Art Plus Digital Photo Recovery 3.1

#4 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 10 07 2008 - 17:18

FreeUndelete

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


FreeUndelete - Narzędzie do odzyskiwania plików. Współpracuje z systemami plików NTFS, FAT32 i FAT16. Jego obsługa jest bardzo prosta, należy wskazać dysk, którego zawartość ma być skanowana, i kliknąć przycisk Scan. Utworzona zostanie lista wszystkich skasowanych plików i folderów. Następnie trzeba wskazać element, który chce się odzyskać i kliknąć przycisk Undelete. Program reklamuje komercyjne aplikacje tego producenta - całe menu Toolbox jest do tego przeznaczone, podając odnośniki do tych produktów.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 09 2008 - 20:52

Partition Find and Mount

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit
Licencja: freeware do użytku domowego (patrz na ograniczenia)


Partition Find & Mount - Program do odzysku skasowanych lub zaginionych partycji, oparty na niestandardowej metodzie. Ciekawostką tego programu jest możność podmontowania znalezionych partycji jako wirtualnych dysków, które można przeglądać w trybie "Windows Explorer". Takie partycje są tylko "read-only", możliwość jedynie kopiowania ale nie ich wewnętrznej modyfikacji. Można również stworzyć obraz partycji / lub całego dysku do późniejszego podmontowania. Daje radę w przypadku problemu z MBR (brak / uszkodzony / przepisany). Program jednak nie pomoże jeśli system plików lub dysk jako taki są poważnie uszkodzone. Obsługuje wszystkie typy FAT i NTFS. Bardzo prosty w obsłudze: wywołać skan wybranego dysku (trzy metody do wyboru), znalezione partycje zamontować, widoczne dane przekopiować. Ograniczenia wersji darmowej: kiepski transfer danych, szybkość zlimitowana tylko do 512KB/s.

Inne programy producenta
Ten sam producent udostępnia też za darmo:
 • NTFS Undelete - Do odkasowania plików. Można pobrać jako instalator (pod sytuacje, gdy program ma być montowany na innym dysku niż ten z którego odzyskujemy) lub obraz ISO do wypalenia na płytkę (pod sytuacje gdy jest tylko jeden dysk i z niego ma być odzyskiwane).
 • HDD Capacity Restore - Zupełnie do innego celu.


A tu jeszcze taki temat z forum o przeliczaniu translatora: klik.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 16 02 2009 - 21:09

DataRecovery

Platforma: Windows 9x/Me/NT/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


DataRecovery - Kolejny darmowy program służący do przywracania skasowanych plików których nie ma już w Koszu. Program obsługuje system plików FAT12, FAT16, FAT32 i NTFS, włącznie z szyfrowaniem EFS i kompresją na NTFS. Nie wymaga żadnej instalacji. Może być uruchamiany z dyskietki lub przenośnych urządzeń USB. Autor daje też inny program Partition Recovery.
#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 16 02 2009 - 21:20

R-Linux

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


R-Linux to darmowe narzędzie do odzysku utraconych danych z systemu plików Ext2FS/Ext3FS (Linux i inne Unixy). Umożliwia zrekonstruowanie danych: skasowanych przez wirusa, utraconych na skutek awarii zasilania lub niewydolności systemu, z partycji sformatowanej nawet w innym systemie plików, z partycji zmodyfikowanej lub uszkodzonej, z dysków posiadających bad sectory. R-Disk potrafi również utworzyć obraz z partycji lub całego dysku, który można poddać odzyskowi w późniejszym czasie. Narzędzie można uruchomić tylko na Windows.
#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 20 04 2009 - 21:55

Testdisk

Platforma: DOS, Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008, Linux, *BSD, SunOS, Mac OS
Licencja: GPL (open source)


TestDisk umożliwia odzyskiwanie danych z dysków twardych, przede wszystkim przywracanie zaginionych partycji, naprawiania tablicy partycji oraz rekonstruowanie boot sektora. Program umie znaleźć partycje typu:
 • BeFS (BeOS)
 • BSD disklabel (FreeBSD/OpenBSD/NetBSD)
 • CramFS, Compressed File System
 • DOS/Windows FAT12, FAT16, FAT32
 • HFS, HFS+ and HFSX, Hierarchical File System
 • JFS, IBM's Journaled File System
 • Linux ext2 i ext3
 • Linux LUKS encrypted partition
 • Linux RAID md 0.9/1.0/1.1/1.2
  • RAID 1: mirroring
  • RAID 4: striped array with parity device
  • RAID 5: striped array with distributed parity information
  • RAID 6: striped array with distributed dual redundancy information
 • Linux Swap (wersje 1 i 2)
 • LVM i LVM2, Linux Logical Volume Manager
 • Mac partition map
 • Novell Storage Services NSS
 • NTFS (Windows NT/2000/XP/2003/Vista/2008)
 • ReiserFS 3.5, 3.6, 4
 • Sun Solaris i386 disklabel
 • Unix File System UFS i UFS2 (Sun/BSD/...)
 • XFS, SGI's Journaled File System
Do programu został dołączony moduł PhotoRec umożliwiający odzysk plików z HDD, CD-ROMów oraz różnych kart pamięci. TestDisk jest programem konsolowym, a to oznacza, że trudnym w obsłudze dla przeciętnego użytkownika, który operuje tylko na programach graficznych. Jest dostępny w wersji pod Windows, ale jeśli ma zostać użyty do odzyskiwania partycji systemowej, musi zostać uruchomiony przez bootowalną płytę. Pod tym kątem należy spojrzeć na LiveCD integrujące TestDisk (nie zawsze jest na nich najnowsza wersja narzędzia). Proponuję linkowaną na forum edycję Parted Magic, łączącą program GParted i TestDisk.

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 29 06 2009 - 09:07

Recuva Slim

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware, również do zastosowań komercyjnych


Recuva - Produkt producentów CCleaner / Defraggler. Program umożliwia odzyskanie plików z Kosza, cyfrówki, odtwarzacza mp3 - skasowanych ręcznie lub na skutek działania wirusa czy wystąpienia awarii. Współpracuje z dyskami sformatowanymi w systemie plików: NTFS, FAT, exFAT. Aktualna wersja ma częściowe wsparcie dla Windows 7. Występuje jako instalator, ale też w wersji portable pod pendrivy i tego typu rozwiązania. Instalator preferowany na stronie to ten mający pasek narzędziowy Yahoo w instalatorze, ale jest dostępna wersja Slim pozbawiona tego zbędnika. Program ma spolszczony interfejs.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych