Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Zbyt jasno oświetlone gry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aug

Aug

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 06 2011 - 21:39

Witam. Poprzednim razem pisałem posta dość długi czas i się dość rozpisałem, jednak jakiś chochlik spowodował, że to wszystko poszło.. :(, więc od razu przejdę do konkretów..
Otóż mam ostatnio wrażenie, że u mnie gry są zbyt oświetlone. Jedyne co wynalazłem w internecie na ten temat to coś o HDR i bloom. A wygląda to mniej więcej tak (są to tylko dwa przykłady z paru..):

Wiedźmin 2 (opcja bloom jest wyłączona, a w tle jak widać jest zdecydowanie za jasno, chyba, że tak ma być a ja już jestem przewrażliwiony..)
Dołączona grafika

The Saboteur:
Dołączona grafika

Jak widzimy gry u mnie często wyglądają jak na ostatnim zdjęciu tutaj:
Dołączona grafika

A ja bym chciał aby wyglądało to jednak jak tutaj:
Dołączona grafika

Instalowałem parę różnych wersji sterowników (nawet takie sprzed roku) i dalej to samo. Moja karta graficzna to ATI Radeon HD 4800.

Ps. gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem, że to wina przegrzanej karty graficzne, ale w to jakoś nie wierzę..
Dołączona grafika

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 13 07 2011 - 09:37

Co do screena z Wiedźmina 2, mam właściwie tak samo, ale już się przyzwyczaiłem do tego oślepiania oczu. Bloom także wyłączyłem, bo zbędnie obciąża grafikę dodatkowo a zbędnie (imo) rozmydlając obraz - aż do przesady. Mam GF 460GTX i zero z nią problemów więc zakładam, że te efekty wynikają z zamierzonych intencji programistów.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Layla

Layla

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 06 08 2011 - 11:41

Hmmm. Moim zdaniem to trzeba zmienic ustawienia gry o ile gra ma jakies ustawienia.Ustawienia jasności zmien co naj mniej do polowy :) i powinno być dobrze.. A co do tej karty graficznej to raczej w to nie wierze ja mialam tak parę razy i nie była to wina karty graficznej tylko ustawien jasności.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych