Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Laptop Dell Latitude D505 - nie działająca karta wifi (wyłączona?)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 vintearis

vintearis

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 06 2011 - 23:03

Próbuje właśnie uruchomić wifi w Delu Latitude D505. Na pokładzie Windows XP home edition. Drivery ściągam z tąd http://support.dell....LAT_PNT_PM_D505
Wszystko pięknie. Ściągam najpierw manager do połączeń sieciowych(zakładka "Network") "Pro/Wireless Network Connection", by móc łączyć się z sieciami bezprzewodowymi dzięki zewnętrznemu oprogramowaniu.
Jednak po instalacji program napisał, że nie wykryto zainstalowanego sterownika karty wifi.
W takim razie wypróbowałem parę pozycji z tamtej strony, jednak ciągle program nie wykrywał sterownika. Wreszcie się zdenerwowałem i zainstalowałem wszystkie pozycje z tamtej strony.
Wreszcie napisał mi, że nie wykryto kompatybilnej karty sieciowej wifi.
Podobnie dzieje się na linuxie (live cd dzięki unetbootinowi). Nawet linux nie wykrywa karty, dosłownie jakby nie była włączona.
Dodam, że kombinacja klawiszy Fn + F2, czyli teoretyczna kombinacja która powinna włączyć wifi nie działa (dodam, że aplikacja manager którą zainstalowałem ze strony ze sterownikami nie wykrywa karty, a nie połączenia. Więc jeśli jej nie wykrywa to niemożliwe by było żeby ta kombinacja zadziałała :< ).

Czy jest jakiś manualny sposób włączenia karty wifi?

#2 msco

msco

Good Rank

• Użytkownicy
  • 571 postów

Napisano 25 06 2011 - 14:32

Czy karta kiedyś działała
i teraz pojawił się problem?

#3 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 30 09 2011 - 14:02

Wejdź do BIOSu i sprawdź czy karta jest tam włączona. Mam ten model laptopa i pamiętam, że jak montowałem moduł WiFi to musiałem jeszcze w BIOSie go włączyć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych