Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Windows przestał widzieć całą pamięć

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 polluted

polluted

First Rank

• Na emeryturze
  • 5 postów

Napisano 27 06 2011 - 09:51

Poratujcie:)

System Windows 7 (32bit), laptop toshiba satellite a305, 4gb ram, nie wiem czy to ma znaczenie ale chodzi non stop na kablu bo bateria siadla juz jakis czas temu.

Windows się zawiesił podczas bezczynności, chyba zachcialo mu sie wejsc w stan wstrzymania,wracam do pokoju a tu czarny ekran - no to go zrestartowałem. Po restarcie rozdzielczość 800x600 wszystko zamula. Na początk myślałem, że to stery od grafy a tu pamieć ram.. W trybie awaryjnym sprawdzilem ze system widzi tylko 256 mb... podczas gdy Linuks dalej normlanie wykrywa 4gb.

Jestem (byłem:)) w trakcie pisania inż.. masakra. Co się mogło zepsuć i jak to naprawić?

#2 Natsuki Kuga

Natsuki Kuga

Very Good Rank

• Na emeryturze
  • 1045 postów

Napisano 27 06 2011 - 10:36

Pobierz Memtest (nagraj na płytę/USB), uruchom z komputer z tego nośnika i sprawdź pamięć. Napisz, czy wykrył jakieś błędy.

#3 polluted

polluted

First Rank

• Na emeryturze
  • 5 postów

Napisano 27 06 2011 - 10:40

Proszę o usunięcie tematu ew pozostawienie gdyby ktoś miał podobny problem.

Nie wiem jakim sposobem, coś namieszało się w ustawieniach msconfig. By rozwiązać problem należy:

Uruchomić program mscofnig, w zakładce "rozruch" kliknąć przycisk "Opcje zaawansowane" jest tam pole "Maksymalna pamięć". Należy je odznaczyć lub wpisać posiadaną w laptopie pamięć, u mnie było tam wpisane 256 co było przyczyną problemu. Następnie klikamy "Ok" i "Ok" i "uruchom ponownie".

Działa :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych