Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

win xp 32 bit i win xp 64 bit oraz brak bootloadera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 siaful

siaful

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 07 2011 - 11:32

Witam.
Mam na komputerze kilka partycji i dwa systemy:
jeden to win xp 32 bit drugi to win xp 64 bit
Przy uruchamianiu komputera zawsze miałem do wyboru który system chcę wybrać. Jednak jakiś czas temu ta opcja zniknęła i mogłem uruchamiać tylko xp 64ibit W zasadzie mi to nie przeszkadzało bo i tak tego przede wszystkim używam.
Ale...zaczęło mi brakować miejsca na dyskach i stwierdziłęm że trzeba wersję 32 bit usunąć...No i pomysłowo zrobiłem formata partycji z tym systemem za pomocą Acronisc disc studio czy jakoś tak....I tutaj zaczęły się problemy.
Przy uruchamianiu komputera pojawiał się komunikat "ntldr is missing"
Ok, z tym sobie jakoś poradziłem i wiem co to jest. Wgrałem nowego xp 32 bit na partycję sformatowaną...ale teraz nie mam wyboru systemu... No i dziwne było to że win 64 nie chciał się wtedy uruchomić
Próbowałem "easy BCD" ale on przywraca tylko pliki visty i 7...przynajmniej taką informację mi pokazuje.

#2 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 18 07 2011 - 19:37

Cześć.
Zmodyfikuj plik boot.ini
W tym celu postępuj j.n.:
-Uruchom Windows Xp 32 bit.
-Mój komputer->Narzędzia->Opcje folderów->Widok i zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery oraz usuń zaznaczenie przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.
-Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Notatnik->Plik->Otwórz i szukaj pliku boot.ini na dysku C, jednocześnie zmieniając na dole tabelki pliki typu na Wszystkie pliki
-Dokonaj zmiany jego treści na poniższą i z menu plik wybierz Zapisz.

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP 32 bit" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP 64 bit" /noexecute=optin /fastdetect

Edit.
Zakładam,że Win XP 32 bit masz na 1 partycji, a Win XP 64 bit na 2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych