Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

BitTorrent przestał działać

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 natalina

natalina

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 08 2011 - 10:54

Od kilku dni zaglądam na wszystkie możliwe fora o podobnym temacie. Jestem kompletnym laikiem w takich sprawach.
BitTorrent działał przez kilka miesięcy a nagle kilka dni temu przestał pobierać. Nie znajduje żadnych seedów ani peeroów. Strzałeczki przy nazwach torrentów i pasek dostępności są czerwone.
Przeczytałam dużo na różnych forach, ale NIC NIE ZROZUMIAŁAM. :( Niby, że trzeba odblokować jakieś porty czy firewalla. Ale nikt nie wyjaśnia prostym językiem o co wogóle w tym chodzi. Bardzo proszę o pomoc, ale postarajcie się pisać łatwym językiem. Wręcz błagam, aby tłumaczono mi, jak małemu dziecku. :(
Poza tym wszystkie te fora były o tyle też bezużyteczne, że użytkownicy mieli od początku problemy z torrentami. Ja do tej pory nigdy. Jeszcze przed laty - na starym, znacznie gorszym komputerze - wszystko działo bez problemu. Na nowy również aż do teraz. A dodam, że internet mam ten sam.

Co mam robić?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 17 08 2011 - 14:54

Istnieje kilka rozwiązań takiej sytuacji.
Np: jeśli pobierasz pliki, ale potem usuwasz torrenty z listy, mówić krótko jeśli uprawiasz H&R (hash and run) czyli pobierasz i przestajesz wysyłać, możesz zostać zbanowana - stąd brak seedów, peerów itp. Program może działać poprawnie, ale będąc blokowanym - nie będzie pełnił funkcji.
Inne rozwiązanie - i chyba najprostsze - reinstalacja bądź instalacja nowszej wersji programu.
Zabawa z przekierowaniami portów chyba nie ma sensu, skoro do niedawna jeszcze było wszystko ok.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 natalina

natalina

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 08 2011 - 16:58

Usuwam wszystkie pobrane torrenty z listy. Faktycznie nie zostawiam włączonych torrentów, gdy się pobierze, ale nigdy nie miałam ustawionej minimalnej ilości wysyłania ani nic. :(
Przeinstalowywałam. I nic. Nadal to samo. A nie mogę nowszej wersji ponieważ takowej nie ma - też o tym pomyślałam. 7.2.1 to najnowsza dostępna wersja BitTorenta.

EDIT:

Wygląda na to, ze w niezrozumiały mi nadal sposób poradziłam sobie.
Najpierw usunęłam z folderu Pobrane wszystkie pliki, jakie ściągnęłam za pośrednictwem BitTorrenta. Następnie całkowicie oczyściłam listę torrentów po programie. Odinstalowałam program i wszystkie sterowniki, jakie znalazłam na obu dyskach. Zainstalowałam od nowa, ale bez te stare od razu strzałeczka robiła się czerwona.

Kurde. ^^" Mówię biegle w trzech językach, dogadałabym się w czwartym a tego typu sprawy związane z PC, internetem, itp. to dla mnie czarna magia.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 08 2011 - 04:55

Generalnie rzecz ujmując, fajnie, że ci się to naprawiło, ale bardzo nie fajnie, że napisałaś poniższe zdanie:

Usuwam wszystkie pobrane torrenty z listy.

Nie wiem, skąd pobierasz pliki, ale tam gdzie ja sobie zaglądam, takie działania dały by ci bana po IP, czego żadną miarą byś nie naprawiła z poziomu swojego kompa.

#5 natalina

natalina

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 08 2011 - 21:18

Nie rozumiesz. Nie jestem typem, który zupełnie anuluje wysyłanie i TYLKO pobiera bądź teraz wyłącza zaraz po pobraniu. Mam aktywnych zawsze kilka torrentów z czego tylko jeden się pobiera a reszta wysyła. Te pobrane, które tylko się wysyłają wyłączam o różnym czasie. Jeżeli na przykład widzę, że włączony torrent od kilku godzin NIC nie wysyła a tylko w widoczny sposób spowalnia pracę pozostałych to oczywiście go usuwam. Zawsze jednak pobrany torrent zostawiam włączony przynajmniej na tak długo aż wyśle się jednokrotnie jego wielkość. A gdy np. pobieram mniejsze pliki, które mają 300 MB to zazwyczaj usuwam torrent, gdy wyślę 600 MB. Nie wrzucaj mnie więc proszę do jednego worka z tymi, którzy tylko pobierają. :/

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 23 08 2011 - 22:29

Nie rozumiesz. Nie jestem typem, który zupełnie anuluje wysyłanie i TYLKO pobiera bądź teraz wyłącza zaraz po pobraniu.

Zerknij w moją sygnaturkę: Nie czytam w myślach. Czytam tylko to, co mi piszesz.

Jeżeli na przykład widzę, że włączony torrent od kilku godzin NIC nie wysyła a tylko w widoczny sposób spowalnia pracę pozostałych to oczywiście go usuwam.

Dla przykładu: Trzymam seed minimum miesiąc - bez względu na to, czy coś wysyłam czy nie - a niejednokrotnie dłużej - by wysłać co najmniej tyle, ile sam pobrałem. Kilka godzin to jest nic. To jest zwykły H&R, a nie seed.

Zawsze jednak pobrany torrent zostawiam włączony przynajmniej na tak długo aż wyśle się jednokrotnie jego wielkość. A gdy np. pobieram mniejsze pliki, które mają 300 MB to zazwyczaj usuwam torrent, gdy wyślę 600 MB. Nie wrzucaj mnie więc proszę do jednego worka z tymi, którzy tylko pobierają. :/

No, chociaż w tym jakoś się pokrywamy w zasadach, choć tylko i tak "jakoś".
Solidny seed to minimum miesiąc - dwa udostępniania tak często, jak to tylko możliwe.
Dla przykładu - po ponad roku!!! zamknąłem wysyłanie 14-to gigowej wstawki, ale dzięki niej wysłałem ponad 200 GB w świat.
To jest prawdziwy seed, jaki przydałoby ci się przyjąć sobie za normę.
A potem dopiero zarzucaj mi, że mieszam cię w jednym worku z tą "gorszą" resztą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych