Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Połączenie dekoder -> laptop i czarno biały obraz

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 vvv

vvv

First Rank

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 19 08 2011 - 18:59

Witam.

Posiadam taki sprzęt: Dekoder Dialogu Motorola vip1903, kabel scart - s-video+2xcinch i kartę tv Ardata. Chciałem to wszystko podłączyć do laptopa. Na początku nie mogłem uzyskać ani obrazu ani dźwięku. Poszperałem trochę w sieci i okazało się, że problemem jest kabel, a dokładnie wtyk euro, bo jest to wejście a powinno być wyjście. Przepiąłem piny w tym wtyku zgodnie z tym schematem i zadziałało :) tzn. nie do końca... Bo mam dźwięk, ale obraz jest czarno-biały i z tym nie wiem jak sobie poradzić.

Próbowałem już różnych rzeczy. Podpinałem euro pod wyjście tv i vcr w dekoderze i nic to nie zmieniało. Zmieniałem w karcie systemu kodowania (czy jak to się tam zwie) na Pal-b, Pal-d, Pal-g, Pal-h, nawet NTSC i SECAM, i dalej nic. I tutaj moje pytanie do Was: co jeszcze można zrobić aby uzyskać kolorowy obraz?

Dodam jeszcze, że kabel jest chyba ok, bo podłączyłem nim dekoder i tv i wszystko ładnie współpracuje. Co ciekawe, udało mi się złapać przez podłączenie anteny do karty tv tvp2 i sygnał jest słaby, ale ewidentnie widać kolory. Nie wiem już sam o co może chodzić... Może to wina sterowników? Albo wejście s-video w karcie jest walnięte? Macie jakieś pomysły?

#2 mekeke

mekeke

First Rank

• Na emeryturze
  • 12 postów

Napisano 27 04 2012 - 09:21

udalo ci sie rozwiazac problem?

Takie posty-pytania prosze kierować na PW. Do tego właśnie służy ten kanał.
Zamykam.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 27 04 2012 - 10:39

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych