Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

DELL Inspiron N5110- Sprawa przegrzewania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 blaster44

blaster44

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 27 08 2011 - 17:43

Sprawa dotyczy przegrzewania.

Model:
DELL Inspiron N5110
Procesor:
Intel Core i5
GPU:
NV GF 525M
RAM:
4GB

Dostałem przy zakupie wskazówkę od sprzedawcy, że trzeba uważać, zeby nie przegrzać. Podczas grania zwracać uwagę, czy nie ciepły, etc. Problem w tym, że już po kilkunastu minutach grania w coś bardziej wymagającego(dajmy na to Race Driver GRID) pod lewą ręką jest ch****nie gorący, prawie parzy. To znaczy, że co 15 minut mam wyłączać grę i czekać aż ostygnie? Jak poznać, że się przegrzał? Skoro dostałem taką wskazówkę to oznacza, że nie ma żadnych zabezpieczeń termicznych?

Proszę o powstrzymywanie się od takich zwrotów.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 27 08 2011 - 20:58

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 27 08 2011 - 20:56

Przede wszystkim możliwość przegrzewania się laptopa zależy od tego, czy ma on możliwość wymiany powietrza (vide: cyrkulacja) więc sprzedawca miał raczej na myśli całość rodziny laptopów i stąd ta sugestia. Laptop, z racji swych gabarytów musi mieć sztywne i płaskie podłoże, na którym stoi. Jeśli leży na kocu, poduszce, kolanach itp, które to blokuje bądź znacznie ogranicza dostęp powietrza do/z wentylatora to przegrzewanie będzie logicznym następstwem takiej sytuacji.
Jednak, jeśli jest ci to znane i nic takiego nie ma miejsca, a laptop leży na przykład na biurku i nic nie przeszkadza w wymianie powietrza, to sprawa się już nieco skomplikuje. Ale może czas na więcej detali z twojej strony. Wyjaśnienie powyższych wątpliwości, a później może jakieś wyniki testów temperatur?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 blaster44

blaster44

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 28 08 2011 - 09:06

Oczywiście, ma możliwość wymiany powietrza. Sprzedawca poinformaował mnie, że komputer musi stać na płaskim odłożu, żeby możliwa była wymiana powietrza.

Przy większym stresie temperatury dla GPU i CPU osiagają odpowiednio 90 i 80 stopni. W spoczynku około 50.

Edit:
Jeszcze jak przeczytałem to:
http://www.notebookc...5R.52327.0.html

To już nie wiem, co mam myśleć... koleś napisał, że u niego temperatury sięgają 90-100 stopni.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 28 08 2011 - 10:57

To, co ktoś tam napisał trudno przyjąć za podstawę. Powinieneś raczej porównać temperatury urządzeń z tymi, które powinny być wg producenta.
Np. Everest podaje takie dane na bieżąco po wykonaniu podstawowego testu sprzętu.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 blaster44

blaster44

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 28 08 2011 - 18:44

Jak i gdzie mam sprawdzić, jaką temperaturę podaje producent dla tego modelu?

#6 slawak1

slawak1

First Rank

• Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 09 09 2011 - 12:06

Może warto by zaopatrzyć się w podstawkę chłodzącą. Koszt na allegro od 10-12 zł. Osobiście też używam Della ale model XPS M1330, też się mocno grzeje. W spoczynku mam jakieś 64*C na CPU i 70*C GPU, chociaż nie dawno go rozkręcałem (akurat w tym modelu jest to bardzo proste, ma oddzielną płytkę przykręcana od spodu, ) by dostać się do chłodzenia, przeczyścić i wymienić pastę termo-przewodzącą. Nie gram za wiele to nie wiem jak w stresie. Może później sprawdzę.. Pomiar temperatury wykonuję Speed Fan, do pobrania TUTAJ

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych