Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Odmowa dostepu do rejestru?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 vigo5

vigo5

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 961 postów

Napisano 29 09 2011 - 16:54

...RegAssassin nie chce sie uruchomic. Wyskakuje komunikat:
"Run-time error 5. Invalid procedure call or argument"...

Czasem trzeba samodzielnie pomyśleć i dokładnie przeczytać odpowiedź.
Czy ktoś pisał żeby użyć RegAssassin, który służy do usuwania kluczy z rejestru?
Przecież Ty nie chcesz usuwać żadnych kluczy.
Wyraźnie napisałem: 1. Metoda przez zmianę uprawnień kasowanych kluczy
Nie tak trudno odszukać odpowiedni fragment w linku który podałem.

#17 Kate123

Kate123

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 29 09 2011 - 18:34

Wiem, czytalam do czego sluzy. Myslalam ze bedzie w nim opcja modyfikowania rejestru, nie tylko kasowania, wiec zainstalowalam na probe. Wczesniej probowalam metode ze zmiana uprawnien. Wszystko pieknie, tylko kiedy zaznaczam w polu Administratorzy opcje "pelna kontrola" za przeproszeniem wywala swietnie znany mi blad, mianowicie "Nie mozna zapisac zmiany uprawnienia dla <nazwa klucza>. Odmowa dostepu". Wpisuje nazwe konta-to samo.Rece opadaja...

Dodam jeszcze ze ustawien nie mozna zapisac przy kluczu HKEY_CURRENT_USER. Reszta ma pozaznaczane jak trzeba... Jak nie urok, to cos innego, bo programy akurat tutaj chca utworzyc ten wpis...

#18 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 09 2011 - 20:46

Doprawdy, nie wiedzialam ze samoistne poprzenoszenie sie plikow i uszkodzenie niektorych programow jest w ogole mozliwe.

Bo nie jest. Nic się "samo" nie ruszy, chyba, że otrzyma takie polecenie. A jeśli otrzyma, to niekoniecznie od użytkownika - i dlatego tak to wygląda, jakby "samo się zrobiło".

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#19 Kate123

Kate123

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 29 09 2011 - 21:21

To nie wiem co sie stalo. Skany nic nie wykrywaly wczesniej, teraz tez nie. W logach mowicie ze tez nic specjalnego nie widac. Watpie ze to z mojej winy, bo jesli chodzi o obsluge komputera, ogolnie podstawy, to nie jestem az tak niezorientowana, gorzej w kwestiach naprawy. Podzwonie po znajomych, moze kogos znaja, bo jak pisalam, skoro takie numery wycina, bez przerwy sa jakies bledy, to niech jakis informatyk to zrobi, ja sie z czyms takim nie spotyklalam.
Przypomnialam sobie tylko, ze kilka dninie wiem dokladnie ile) zanim wszystko zaczelo wariowac, siostra zainstalowala jakas gre pobrana z internetu, IMVU, albo jakos tak. Po tym zaczal wariowac internet(rozlaczal sie, itd.), zdarzenia nastepne juz znacie. Potem mialam pretensje, ze to przez to, ale sama juz nie wiem, skoro nikomu wczesniej tak sie nie robilo. Antywirusy i skanery wcale nic nie wykrywaly, wiec... Ja przepraszam najmocniej, ze dopiero teraz o tym pisze, bo moze to istotne, ale to bylo rok temu, dopiero sobie o tym przypomnialam.

#20 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 09 2011 - 22:09

Nie wierz w antywirusy. A przynajmniej w ich rzekome/oczekiwane/reklamowane "super-moce".
Nie ma takiego, który wykrywał by wszystkie potencjalne i realne zagrożenia.
Dlatego fora informatyczno-systemowe mają jeszcze zastosowanie :]

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#21 Kate123

Kate123

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 30 09 2011 - 15:51

No wiadomo, ze nie wykryja wszystkiego ;P
Tak poza tym, to oswiadczam, iz to co sie dzieje z moim komputerem doslownie przechodzi ludzkie pojecie... Wyobrazcie sobie, ze dzisiaj go wlaczam i... az sie przestraszylam. Tapeta pulpitu sie zmienila na domyslna systemowa(wiecie o co chodzi, takie pole). Programy wlaczyly sie wszystkie na raz. W dodatku caly czas wyswietla sie okienko, ze "system odzyskal sprawnosc dzialania po powaznym bledzie". Kiedy go zamykam, za jakies 10 sekund pojawia sie znowu. Restetowalam komputer, i nic, to samo. Ekran ogolnie jakos tak inaczej wyglada, jest jakby wiekszy, pomimo ze ustawienia takie jak wczesniej. Ja nie wiem, czy to sa jakies jaja? To sie zrobilo samo z siebie, po raz kolejny. O ironio, akurat wtedy kiedy postanowilam sie za to zabrac i jestem gotowa przeinstalowac system. Rejestr sie nie naprawil, dalej odmowa dostepu. Ja juz sie zaczynam bac, zeby komputer sam sobie tak zmienial ustawienia? o.O

#22 SLAVOO

SLAVOO

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 839 postów

Napisano 30 09 2011 - 17:40

Skoro w logach nic nie ma przenoszę temat do innego działu.

..:: 99% problemów z komputerem siedzi na przeciwko monitora ::..
W dziale Wirusy i Spyware - Bezpieczeństwo w sieci, obowiązkowo podajemy logi z programów OTL i Gmer
Przed wykonaniem logów należy wyłączyć oprogramowanie emulujące napędy.
Opis jak to wykonać znajduje się TUTAJ.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych