Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Po odpaleniu gier, obraz jest ściśnięty! Co począć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 SOconfused

SOconfused

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 10 2011 - 19:23

Witam wszystkich forumowiczów!

NIe wiem czy się powtarzam, wiem, że sporo takich tematów, ale każdy jest indywidualny i rzadko można dostosować zaproponowane rozwiązanie do swoich problemów, zatem opisuję SWÓJ!

Zacznę od konkretów i tego co wiem! Mój sprzęt to: laptop ASUS K52JT (4GB DDR3 / Karta graf. RADEON HD 6370M 1GB / Syst.Op. WIN7 64bit. / procek i5 2.66 GHz)

Problem polega na tym, że po włączeniu gry zaraz po zainstalowaniu i także później GRY (tj. SETTLERS III / NFS UNDERCOVER) otwierane są normalnie (FULL screen), lecz już cały gameplay jest jakby taki ściśnięty, po obu bokach po prostu jest czarne, wolne, wkurzające mnie miejsce!

Wyczytałem gdzieś, że powinienem ustawić te rozdzielczości dla każdej gry z osobna w kontrolerze grafiki, czyli dla mnie w CCC (catalyst...) I tu powstał kolejny problem! NIE OTWIERA SIĘ DZIADOSTWO! można klikać, otwierać jako admin, zmieniać priorytety w procesach, wymuszać, komendy pisać! NADA!

I tu też wyczytałem, że zainstalowanie sterów i kontrolera rozwiąże mój problem. No jednak NIE! Zaktualizowałem sterowniki, jednakże z problemami! AUTODETECT i DOWNLOAD powtarzał mi że nie mam takiej karty, by zainstalować takowe strery, CCC też stwarzał problem! WIĘC PO WIELU GODZINACH nieustannej walki przywróciłem system do stanu gdzie jeszcze nie namieszałem!

PROSZĘ O JAKIEŚ propozycje rozwiązania problemu! Może jakiś inny kontroler albo cosik! thx z góry!

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 10 2011 - 21:42

Wyczytałem gdzieś, że powinienem ustawić te rozdzielczości dla każdej gry z osobna w kontrolerze grafiki, czyli dla mnie w CCC (catalyst...)

To może zrób inaczej. Nie wiem, jaką masz tam natywną rozdzielczość, ale ustaw oczko niżej od nawyższej i odszukaj taką samą w którejś grze. Zobaczymy, czy tędy coś da radę.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych