Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z UPC Fiber Power 50Mb/s i uTorrent

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bjukanon

bjukanon

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 11 2011 - 12:47

Witam serdecznie,
Od razu, na wstępie zaznaczam, że przeszukałem całe forum, jak i Google w poszukiwaniu odpowiedzi/wyjaśnienia na mojego problemu. Co prawda natknąłem się na podobne tematy, ale tylko podobne. W żadnym z nich nie chodziło w 100% o to, o co ja chciałbym zapytać. Dlatego też mam nadzieję, że uda mi się tutaj rozwiązać mój problem.
Mianowicie ostatnio zmieniłem dostawcę z Aster na UPC, a dokładniej mówiąc mam w tej chwili łącze UPC Fiber Power 50Mb/s. No i tutaj pojawiły się problemy. Otwieranie się stron internetowych, oraz pobieranie plików bezpośrednio poprzez strony – to wszystko działa bez zarzutu. Pliki pobierają się z największą, możliwą prędkością. Jednak jeśli chodzi o ściąganie poprzez uTorrent to średnia prędkość jaką uzyskuję to 5kb/s. Wiem, że to wszystko zależy w dużej mierze od seedów i peerów, ale mimo wszystko, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak niską prędkość w uTorrencie.

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje to wygląda u mnie to następująco:

- łącze UPC Fiber Power 50Mb/s.

- router Thomson TWG870.

- Kabel routera Thomson TWG870 podciągnięty jest bezpośrednio do kompa stacjonarnego.

- Wchodziłem w ustawienia routera poprzez 192.168.0.1 i ustawiłem/odblokowałem porty, zgodnie z tym co jest pokazane na http://portforward.c...70/default.htm. Teraz są odblokowane i takie same jakie ustawione są w uTorrencie.

- Zarówno w konf. Routera jak i uTorrent zaznaczyłem UPnP.

- Bawiłem się również kreatorem ustawień w uTorrent – nic to nie dało.

- Windows 7 64

-uTorrent 3.0

Dlatego też będę bardzo wdzięczny za pomoc. Sam nie wiem ten problem rozwiązać. Dlatego też mam nadzieję, że Wam uda się mi pomóc.

Z góry dziękuję.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 08 11 2011 - 14:49

Zajrzyj w ustawienia uTorrenta i sprawdź, jaki masz ustawiony limit przepustowości łącza przy ściąganiu.
PPM na dowolnej pozycji z listy plików, wykorzystanie łącza itd... mam 2.0.2 więc może to wyglądać nieco inaczej u ciebie.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 bjukanon

bjukanon

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 11 2011 - 08:20

Jeśli chodzi o limit przy ściąganiu to jest ustawiony "no limit", a co do reszty sugestii, to sprawdzę dzisiaj jak to u mnie wygląda. Teraz nie mam takiej możliwości, jestem w pracy, a wczoraj nie włączałem kompa. Mimo wszystko dzięki za rady ;)

#4 bjukanon

bjukanon

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 11 2011 - 18:08

Nic nie działa, próbowałem wszystkiego, wciąż to samo. Pobieranie niemalże zerowe...:(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych