Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Wyczyszczenie MBR

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pirat5

Pirat5

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 05 12 2011 - 12:38

Witam,
Zakupiłem laptopa bez OS, zainstalowałem system Win 7. Zaczęły występować problemy z matrycą i mam zamiar go zwrócić ale muszę usunąć OS i boot loadera. Po sformatowaniu partycji systemowej boot loader windowsa zostaje w MBR i pisze, że nie może znaleźć systemu. Chcę wyczyścić MBR do postaci pierwotnej. Komendy typu bootrec /fixmbr , /fixboot nic nie dają. Zastosowanie dd if=/dev/zero of=/dev/hdX bs=446 count=1 także bez skutku. bootsect /nt52 zwraca odmowę dostępu. Co można jeszcze wykonać aby przywrócić MBR do postaci pierwotnej.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 12 2011 - 07:47

Zaczęły występować problemy z matrycą i mam zamiar go zwrócić ale muszę usunąć OS i boot loadera.

Czemu musisz? Nie widzę związku obecności systemu operacyjnego z fabryczną wadą sprzętu. Zawartość dysku nie ma raczej wpływu na matrycę ekranu...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Pirat5

Pirat5

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 12 2011 - 13:44

W odstąpieniu od umowy na odległość, jest zdanie typu, sprzęt zwracam w niezmienionej postaci. Dlatego chciałem usunąć OS i boot loader. Ale już sobie poradziłem, boot loader nie siedział w MBR, tylko na innej partycji stworzonej przez windows, usunąłem i po problemie. Temat do zamknięcia.

#4 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 10 12 2011 - 17:03

Dla potomności, mam nadzieje, ze to pomoze choc w niewielkim stopniu zmniejszyc liczbe takich jeleni ;-). O dzialaniu Bootloader'ow.
http://neosmart.net/...EBCD/Windows XP

#5 Pirat5

Pirat5

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 11 12 2011 - 00:09

Nie wiem po co mnie obrażasz ;p Byłem przekonany, że boot manager znajduje się w MBR a nie na początku partycji. Szukałem rozwiązania w sieci z słowem kluczowym usunięcie booot managera to wszędzie porady typu EasyBCD, fixmbr, fixboot - które nie działały. Po wywaleniu boot managera został i tak komunikat PHE - M0F Exiting Intel PHE ROM, PHE - E61 Media test failure, check cable. W biosie przestawienie priorytetu bootowania z sieci nie dało skutku a bios nie posiadał opcji wyłączenia bootowania z sieci. Tego komunikatu już mi się nie udało usunąć. Laptopa już odesłałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych