Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Fraps 3.4.7 + Bluescreen BAD_POOL_CALLER

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 25 12 2011 - 01:33

Witam.

GeForce 7600 GS
XP SP3
Pentium 4 2.4GHz
2GB RAM

Bluescreen podany w opisie pojawia się kilkanaście sekund po próbie uruchomienia Frapsa. Fraps wcześniej problemów nie sprawiał. Co to może być?

#2 vigo5

vigo5

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 961 postów

Napisano 25 12 2011 - 12:48

Sprawdź pliki .dmp: C:\Windows\Minidump
5. Samoczynny restart systemu / BSOD

_

#3 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 25 12 2011 - 23:11

Się czyta przyklejone.
http://searchengines...awac-w-postach/

Zawartość logów proszę umieścić metodą wklejkową poprzez serwis wklej.org

Przeczytałem. Wydawało mi się, że sposób, w jaki to umieściłem jest ekwiwalentny.

W każdym razie nowy sterownik zadziałał i bluescreen już się nie pojawia. Dziękuję bardzo.

Użytkownik Skrzypiec edytował ten post 15 01 2012 - 19:48

#4 vigo5

vigo5

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 961 postów

Napisano 26 12 2011 - 11:55

Probably caused by : emu10k1f.sys
Według tego pliku przyczyną jest sterownik od karty dźwiękowej Creative.
http://www.runscanne...u10k1f.sys.html

_

#5 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 07 01 2012 - 13:56

Dałeś radę. Zgadza się. Wyłączyłem kartę dźwiękową i Fraps ruszył. A czy jest na to jakieś rozwiązanie oprócz całkowitego wyłączenia karty? Jakiś alternatywny sterownik albo coś? Bo ja nagrywam zwiastuny do poziomów które robią moi znajomi. I raczej nie dam rady tego robić nie słysząc co dzieje się naokoło.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 01 2012 - 17:24

Próbowałeś innych wersji Frapsa? Np retail?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#7 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 07 01 2012 - 20:25

Ewentualnie luknac czy sa nowsze sterowniki, zawsze mozna sprobowac tez starsza wersje driverow.

#8 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 07 01 2012 - 20:39

Próbowałem niemal wszystkich wersji Frapsa. Wersje w przybliżeniu poniżej 2.0 nie chodzą wcale. Wersje mniej więcej pomiędzy 2 i 3 dają się włączyć, ale nie nagrywają. Natomiast wersje na oko powyżej 3.0 powodują bluescreen. No to próbowałem Bandicamów, ZDSoftów, HyperCamów i czego tam jeszcze, ale każdy ma jakąś usterkę - a to klatkują, a to zostawiają logo na ekranie, a to odmawiają posłuszeństwa po nagraniu kilkunastu klipów, a to znowu klawisze nie dają się zmienić, bo występuje efekt przytrzymania (mam na myśli, że puszczam klawisz, a komputer nadal myśli, że go trzymam, wskutek czego muszę reinstalować program do domyślnych). Ten ostatni pojawia się nie tylko w Bandicam, dotyczy również edytora poziomów do Tomb Raidera, który z nagrywaczami pulpitu nie ma nic wspólnego.

Nie wiem czy rozumiem określenie "retail", ale jeśli chodzi o typ instalacji, a nie o samą wersję, to pędzę to sprawdzić.

Jak nie zadziała, to poszukam nowszego sterownika. Kartę Creative'a mam od dosyć dawna, to fakt. W tamtych czasach nie było jeszcze na świecie Service Packa 2-ki.

Dziękuję za pomoc.

#9 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 07 01 2012 - 20:43

najwazniejsze - tak to jest,ze jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy. Czemu nikt nie zaczal od tego co jest teoretyczna przyczyna powstawania danego bledu?
Jak zwykle troszku teorii:
"Ten błąd Stop występuje, kiedy proces lub sterownik trybu jądra próbuje przeprowadzić niedozwoloną alokację pamięci. Problem bywa często spowodowany przez błąd sterownika lub oprogramowania. Okazjonalnie jest powodowany przez awarię urządzenia sprzętowego.

Rozwiązanie: Możesz odnaleźć szczegółowe instrukcje debugowania dla
tego błędu w bazie Knowledge Base w artykule Q265879 "How to Debug 'Stop 0xC2' or 'Stop 0x000000C2' Error Messages". Pomaga także instalacja najnowszych sterowników dostępnych dla systemu WinXP lub instalacja nowszej wersji programu."

Od razu widac, ze stare drivery.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych