Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem po wyjęciu beterii - Intel D946GZIS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzięcioł

dzięcioł

First Rank

• Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 26 12 2011 - 00:04

Witam. Wstawiłem kiedyś hasło do BIOSu i w celu jego skasowania wyjąłem baterię na płycie głównej. Po wyjęciu baterii mogę wejść do BIOSu, jednak nie mogę w nim przestawić żadnej opcji, bo każda jest nieaktywna. Wygląda to tak jakby BIOS był tylko do odczytu. Znajomy podpowiedział mi, że samo wyjęcie baterii może sprawy nie załatwić i prawdopodobnie trzeba jeszcze przestawić jakąś zworkę. Idąc tym tropem, zajrzałem na stronę Intela, ale nie znalazłem tam konkretnej informacji na temat poprawnego ustawienia zworki w celu skasowania hasła w BIOSie. Zwracam się z prośbą o pomoc do społeczności tego forum. Czy ktoś próbował skasować hasło w BIOSie na tej płycie głównej?

#2 perlit

perlit

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 749 postów

Napisano 29 12 2011 - 17:35

Witam.
Spróbuj tego.
Link.
Jest tam również instrukcja do tego programu.

#3 dzięcioł

dzięcioł

First Rank

• Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 03 02 2012 - 21:47

Pomogło przestawienie zworki na płycie głównej na drugi i trzeci pin (tryb konfiguracji). Odpaliłem komputer, wszedłem do BIOS-u i skasowałem hasło. Co ciekawe, zniknęła opcja ustawienia dostępu dla użytkownika, dla której była przypisana wartość view only. Zapisałem i zamknąłem BIOS, po czym wyłączyłem komputer i przestawiłem zworkę na pierwszy i drugi pin (tryb normal). Teraz wchodzę do BIOS-u bez problemu ;).

Może ktoś kiedyś będzie szukał informacji na ten temat to trafi sobie na pełne rozwiązanie które opisałem :).

Temat do zamknięcia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych