Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

BSOD-y restarty zawiechy po formacie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 12 2011 - 22:14

Kolejny komputer z problemami to laptop TOSHIBA Satellite z systemem Vista Home Basic 32x Od zawsze chodził jak żółw, taki kiepski egzemplarz. W listopadzie miał format, ale z oryginalnej płyty System Recovery, która była dołączona do kompa przy kupieniu. Było to jakieś 4 lata temu, więc jest tam wszystko stare i nieaktualne, ale przynajmniej są sterowniki. Teoretycznie powinny być wszystkie, no ale chyba coś jest nie tak. Zaraz po formacie Windows ściągnął ponad setkę aktualizacji, potem wgrałam Microsoft Office, WinRar, Avast (już wiem, że do wymiany), Mozilla Firefox i to wszystko, bo tu więcej nie potrzeba. Po tym włączyłam skypa i sru. Następnie po resecie zaczął wywalać się zaraz po uruchomieniu i restart i znów się wywala i restart i tak w kółko. Uruchomiłam w awaryjnym i odinstalowałam skypa, bo się uruchamiał przy starcie systemu. Po tym dało się wejść w windowsa. Ściągnęłam starszą wersję skypa i uruchomiłam - nie wywalił się. Weszłam w ustawienia kamery, chciałam ją włączyć i sru. W najnowszej wersji ona się uruchamiała sama razem ze skypem dlatego od razu padał. Stwierdziłam, że to przez kamerkę więc próbowałam zaktualizować jej sterownik, jednak podobno jest najnowszy. Potem ciągle mi wyskakiwał alert, że nie może zainstalować jednej aktualizacji. Nie może i nie może, restarty i inne zabiegi nie pomogły. To chyba coś z grafiką, bo takie sygnały gdzieś chyba widziałam. Próbowałam ściągnąć najnowszy sterownik karty graficznej ze strony producenta, ale strona mówi, że mam najnowszy i najlepszy. Potem wywalał się podobno w różnych niespodziewanych okolicznościach, jak np. po zamknięciu firefoxa.
Nie mam pojęcia co jemu jest. Przed formatem miał ten sam system z tej samej płyty, ten sam osprzęt i kamerkę i wszystko to samo. Chodził wolno jak zawsze ale chodził.

runscanner log:
http://wklej.org/id/654964/

Debugging Tools for Windows
MEMORY.DMP
http://wklej.org/id/655035/

Mini122111-01.dmp
http://wklej.org/id/655043/

Minidump-ów jest więcej, ale nie wiem czy jest sens wrzucać wszystkie, bo w windbg ciągle komunikuje jakieś błędy.

#2 dzięcioł

dzięcioł

First Rank

• Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 27 12 2011 - 00:11

Avast (już wiem, że do wymiany)

Po primo macaroni al dente pacino - dlaczego do wymiany? I na co chcesz wymienić avasta?

Uruchomiłam w awaryjnym i odinstalowałam skypa, bo się uruchamiał przy starcie systemu.

Po drugo secundo - zamiast wywalać programy uruchamiające się przy starcie systemu, dokonaj optymalizacji autostartu:
Optymalizacja autostartu
A po trzecio to trudno mi powiedzieć coś więcej. Niech więksi ode mnie się wypowiedzą :).

#3 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 27 12 2011 - 14:20

Co do avasta to Groszex w innym temacie powiedział, że avast to szajs i lepiej wymienić.
Optymalizacja autostartu była nie możliwa, bo nic się nie dało zrobić, gdy komp natychmiast po starcie windowsa od nowa się resetował.Skype w starszej wersji nie uruchamiał się natychmiast z kamerą domyślnie, więc była jakakolwiek szansa na zmianę ustawień. W tym najnowszym pierwsze uruchomienie od razu wysadzało system, a ponieważ startował razem z systemem to nie dało się zrobić absolutnie nic.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 27 12 2011 - 14:32

W listopadzie miał format, ale z oryginalnej płyty System Recovery

Masz chyba na myśli przywrócenie obrazu partycji, sądząc po dalszych opisach. Formatowanie partycji to trochę inne zabiegi.
Avast istotnie traci na skuteczności, ale tak to bywa z darmowymi aplikacjami.
Skype, mimo, że będąc odznaczonym w autostarcie aby się nie uruchamiał przy starcie - będzie nadal to robił, dopóki nie odznaczy się tego w jego ustawieniach. Niezależnie od wersji zainstalowanej.
Tyle ode mnie w zakresie kosmetyki :)

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 27 12 2011 - 15:23

Skype jest już odznaczony we własnych ustawieniach.
Format robiłam z płyty Acronis, potem z System Recovery ponowne wgranie Visty.

#6 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 28 12 2011 - 01:06

Ja dobrze zrozumialem, ze ostatnie przywracanie systemu bylo w listopadzie 4 lata temu?
W ogole to przy tym bledzie, z ktorym sie borykasz i z racji tego, ze wystapil nagle nie ma sensu bawic sie w kombinowanie, a jezeli Vista ma faktycznie 4 lata to i tak jestem pod wielkim wrazeniem, ze tyle przezyla.
Opcji jest kilka w zaleznosci od potrzeb i mozliwosci - jesli masz mozliwosc skopiowania danych - to warto pokusic sie o przywrocenie kopii zapasowej. Mamy tutaj dwa rodzaje owych kopii - jedne czyszcza tylko partycje systemowa, drugie w zasadzie wszystko. Czasami wiec wystarczy backup na druga partycje.
Druga mozliwosc to usuniecie samej visty na zywca z innego srodowiska - czy jakiegos linucha, czy dosa czy z jakies dystrybucji live win i zainstalowac np. sevena. Ja absolutnie nie rekomenduje tego systemu, ale jesli Vista Ci sluzyla dlugo i bylas zadowolona to z sevena tez powinnas.
Nie sadze zeby Ci zalezalo tak na tym systemie zeby bawic sie w jego ratowanie, bo to cholernie duzo roboty i nie sadze zeby komus chcialo sie dlubac przy tym, ja osobiscie z vista doswiadczenie mam marne.
Chcialem tylko pana Dzieciola zapytac po co odpisuje w sposob, ktory nic nie wnosi do tematu? Na dokladke ja juz pisalem o tym, ze wypisywanie iz Avast to dobry antywirus powinno byc zakazane. I bede to pisal przy kazdej sposobnosci i tak jak Katon Starszy pisal, ze Kartagina musi zostać zniszczona czy Lepper, ze Balcerowicz musi odejsc - tak ja bede powtarzal, ze Avast powinien byc calkowicie usuniety. I o ile nie napisales wprost, ze jest dobry, o tyle smiem twierdzic iz tak uwazasz.
Pragne takze zdementowac pogloski iz to co jest darmowe jest kiepskie. Ja korzystam z darmowej Aviry od wielu lat i czesto sobie zartuje iz z racji tego, ze instaluje ja klientow to pozbawiam sie pracy, bo przez dlugi czas nie ma zadnych problemow. Avast jest taki sam jak IE w wersji 6 i 7. Nie ma lepszych programow do lapania wirusow i rozwalania systemu.
Optymalizacja autostartu nie ma nic do podanego BSODa. Jak nie pali Ci samochod to radzisz komus, zeby najpierw go posprzatal? Darujmy sobie takie bzdurne posty.

Co do sprawdzenia czy sterowniki sa najnowsze to odradzam uzywania wszelkich automatycznych stronek. Najlepiej wejsc na strone producenta i tam sie rozejrzec. Nie wierze, zeby najnowsze stery byly te sprzed az 4 lat. Zwlaszcza do Visty, ktora w tamtych czasach byla bardzo niestabilna z racji tego, ze raczkowala.
Druga sprawa, ze Avast lubi powodowac rozne BSODy od tak znikad, nie sadze, zeby tak bylo w tym przypadku, ale nie zaszkodzi tez tego sprawdzic - calkiem niedawno - zaledwie pare dni temu na tym forum byl taki przypadek.
edit:
Ha, przeciez to byl Twoj przypadek, wlasnie sprawdzilem :P.
Takze poki co to tyle, nic wiecej mi do lba nie przychodzi, moze nie jestem w formie po swietach! :P

#7 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 29 12 2011 - 11:51

Ja dobrze zrozumialem, ze ostatnie przywracanie systemu bylo w listopadzie 4 lata temu?
W ogole to przy tym bledzie, z ktorym sie borykasz i z racji tego, ze wystapil nagle nie ma sensu bawic sie w kombinowanie, a jezeli Vista ma faktycznie 4 lata to i tak jestem pod wielkim wrazeniem, ze tyle przezyla.

Nieeeeeeee ;) Nie było żadnego przywracania. 4 lata temu laptop był kupiony i tyle lat liczy też jego płyta "system recovery". W listopadzie TEGO ROKU robiłam format. Przed nim też był Avast i nie generował takich błędów. Problem się zaczął tuż po formacie (robionym z płyty Acronis). Ponowne wgranie systemu z płyty "System recovery". Sterowników szukałam na stronie producenta, więc chyba tak jak radzisz.
Może pomocny byłby jeden szczegół - od początku po formacie nie chce mi się zainstalować jedna aktualizacja - według windowsa jakaś ważna KB938371 oraz KB951376, KB960225, KB937077, KB945553, KB943055 i jeszcze wiele innych, z tym, że ta pierwsza ponawia próbę zainstalowania się prawie codziennie i nie udaje się.
Co do systemu to to nie jest mój komputer tym razem - jest matki, a ona musi mieć windowsa, bo jakieś tam programy jej tylko na tym chodzą. Może spróbować innego źródła instalacji? Tylko, że wtedy nie będzie orginalny...

#8 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 29 12 2011 - 14:29

mozesz sprobowac jeszcze raz przywrocic system z recovery, czasem po prostu cos sie stanie, jakis blad, zdarza sie to rzadko, ale sie zdarza, raz klientowi przywrocilem tak system, a ten dzwoni po 2 dniach, ze mu system nie dziala... przywrocilem jeszcze raz no i wtedy poszlo bez problemow.
Gdy to nie pomoze bedziemy myslec co dalej. Nie musisz formatowac dysku przed odpalaniem recovery, bo niby po co?

#9 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 29 01 2012 - 15:17

Sprawa została zakończona. Po drugim przwróceniu systemu z recovery instalowały się już aktualizacje, ale nadal chodził jak żółw z galapagos. Poszedł do serwisu, ma wymieniony cały RAM z 512MB ;p na 2GB i windowsa 7. Teraz chodzi jak trzeba. Wydaje mi się, że ta płyta Recovery miała już sama w sobie ****** system, a z takim niezbyt dobrym hardwarem efekt dodupności został spotęgowany.

Sugeruję powstrzymywać się od przekleństw na forum.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 29 01 2012 - 18:34

#10 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 01 2012 - 18:35

Sprawa została zakończona.

A skoro tak, to zamykam.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych