Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Reset systemu w czasie gry (PART II)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 brthzzz

brthzzz

First Rank

• Na emeryturze
  • 53 postów

Napisano 13 01 2012 - 12:51

Witam

Umieszczam jeszcze raz temat z problemem samoczynnego restartowania systemu w czasie grania, gdyż wcześniejszy został zamknięty (pomimo jego nie rozwiązania).

"Podczas grania (Tomb Raider - Anniversary oraz Scrapland) restartuje mi się system (bez BSoD). Gry pochodzą z czasopisma komputerowego. Restart komputera następuje w różnym czasie - raz po 5 minutach a raz nawet po godzinie. Z innymi programami/aplikacjami nie ma problemów (np. Minecraft).

Całkiem niedawno wymieniałem zasilacz komputerowy na nowy (HEDY - 400ATX P-PFC - 400W), tak więc wykluczam jego uszkodzenie. System operacyjny został przeskanowany programem antywirusowym Avast Internet Security a także programami CCleaner, Odkurzacz oraz TuneUp Utilities. Nie wykryto żadnych błędów w systemie.

Poniżej podaję dane konfiguracyjne mojego komputera.

Microsoft Windows 7 Ultimate 32-bit (x86)
ASRock K8Upgrade-NF3 (4 PCI, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+
1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)
ATI Radeon 9550 / X1050 Series(Microsoft Corporation - WDDM) (128 MB)"

Dzięki pomocy usera wirusologa wykluczono ingerencje wirusów/trojanów/malware/spyware itp. Tak więc problem musi być natury technicznej (przegrzanie komponentów ?!) ... PROSZĘ O POMOC !!

LINK DO WCZEŚNIEJSZEGO TEMATU:
http://searchengines.pl/Reset-systemu-w-czasie-gry-t145362.html

#2 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 15 01 2012 - 15:52

Sciągnij program do pomiaru temperatury, poczytaj w necie - niektóre dają przekłamane dane, ew. zapytaj Perlita.
Przeskanuj jakimś antywirusem z livecd - ja polecam Avira Rescue CD. Avasta mozesz o kant dupy rozbic.

#3 brthzzz

brthzzz

First Rank

• Na emeryturze
  • 53 postów

Napisano 15 01 2012 - 16:34

Karta graficzna nie ma czujnika temperatury, a więc nie możliwe jest sprawdzenie jej temperatury.

Avira Rescue CD = Avira AntiVir Rescue System ?

#4 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 16 01 2012 - 07:04

Na karcie jest wiatrak? Sprobuj Riva Tuner czy innym takim programem zwiekszyc jego moc, zmniejsz odrobinke taktowanie, sprawdz empirycznie czy radiator doslownie parzy! (reka) Jak parzy - to mocniej zmniejsz taktowanie. Zobacz czy problem bedzie sie powtarzal.

#5 brthzzz

brthzzz

First Rank

• Na emeryturze
  • 53 postów

Napisano 16 01 2012 - 12:54

Karta graficzna nie posiada wentylatora.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 16 01 2012 - 14:42

Na karcie jest wiatrak?

Karta graficzna nie posiada wentylatora.

Sprobuj Riva Tuner (...)

itd.
Pomyśl chwilę - co Groszek ci napisał i odpisz jakoś z sensem... :huh:

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#7 brthzzz

brthzzz

First Rank

• Na emeryturze
  • 53 postów

Napisano 17 01 2012 - 13:52

@Groszexxx
RivaTuner to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do optymalizowania i podkręcania parametrów kart graficznych
Sorki Groszexxx. Doceniam Twój wkład w pomoc, ale nie chcę uszkodzić mojej karty graficznej. Nie mam zielonego pojęcia o podkręcaniu. Jak dla mnie zbyt duże ryzyko.
Radiator karty graficznej sprawdzałem ręcznie (jest ciepły), więc moim zdaniem nie ma sensu zmniejszać jej taktowania. Inaczej wygląda sytuacja z radiatorem na płycie głównej - jest gorący (zbyt długi przytrzymanie palcem powoduje poparzenie). Radiator na procesorze jest zimny.

@XanTyp

Pomyśl chwilę - co Groszek ci napisał i odpisz jakoś z sensem.

Dlaczego sądzisz, że moja odpowiedź jest bezsensu ?! Przecież odpowiedziałem poprawnie na pytanie zadane przez usera Groszexxx. A to że odniosłem się wyłącznie do konkretnej części jego postu nie jest równoznaczne z tym, że nie odpowiem na pozostałą jej część w możliwie najbliższym czasie. Po prostu odpowiedzi o wiatrak Radeona 9550 byłem pewien, więc natychmiast na nią odpowiedziałem.

Muszę się wycofać z moich wcześniejszych podejrzeń. Uważam że jednak winowajcą tego wszystkiego jest zasilacz (lub płyta główna). Tak na logikę, jeśli problemem byłaby karta graficzna pojawiały by się artefakty, BSoD. Jednym słowem (a raczej frazą :D) - komunikat o błędzie a później restart systemu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych