Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Niebieski ekran (Crash Dump)

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 demolaszef

demolaszef

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 16 01 2012 - 21:15

Witam serdecznie! Mam problem.
Otóż co jakiś czas, podczas pracy z komputerem, Windows mi siada i dostaję niebieski ekran cały zapisany na biało :) Na dole ekranu widać progres w procentach: 5..10..15..20.. gdy dochodzi do 100, niebieski ekran z znika i następuje restart. Po czym mam wybrać jedną z opcji: Uruchom system w trybie awaryjnym, Uruchom system normalnie itd.
Wybieram "normalnie", system uruchamia się podręcznikowo. Po uruchomieniu, na pulpicie dostaję info (windosowskie) że "system został nieprawidłowo zamknięty" coś tam coś tam. Komputer dalej działa normalnie. Niebieski ekran pojawia się zupełnie losowo, ale dosyć często (czasami nawet 2 razy dziennie). Występuje podczas normalniej pracy w MS Office, lub przeglądania stron w Chrome.

Zdążyłem przepisać ostatnie 4 linijki na niebieskim ekranie:

Colecting data for crash dump
Initializing dysk for crash dump
Beginning dump of physical memory
Dumping physical memory to disk... 15

15 - w tym miejscu liczba leci w górę, aż dojdzie do 100 i następuje restart kompa.

System: Windows 7 Professional PL x64, Service Pack 1
Sprzęt: AMD Phenom II x4 955 3.2Ghz, 8GB RAM

Proszę o pomoc.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 17 01 2012 - 09:11

A może byś tak podał numer BSOD-a?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 demolaszef

demolaszef

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 17 01 2012 - 14:56

BSOD - Blue Screen of Death rozumiem... zapomniałem dodać że jestem początkującym użytkownikiem windowsa i nie mam takiej wiedzy jak Wy. Gdzie mogę znaleźć ten numer BSOD'a?? Rozumiem, że gdzieś wśród info na niebieskim ekranie. Możesz powiedzieć w przybliżeniu, w którym miejscu ekranu? Niebieski ekran, gdy się pojawi, jest widoczny przez max kilka sekund i jestem w tym czasie dostrzec bardzo małą ilość informacji...

#4 vigo5

vigo5

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 961 postów

Napisano 17 01 2012 - 15:13

5. Samoczynny restart systemu / BSOD

_

#5 demolaszef

demolaszef

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 22 01 2012 - 18:39

Zastosowałem się do wskazówek w linku, jeszcze tego samego dnia. Od tego czasu Blue Screen nie pojawił się ponownie. Być może problem jest rozwiązany. Jeśli BS się pojawi, spiszę kod błędu i zamieszczę tutaj.

#6 demolaszef

demolaszef

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 18 04 2012 - 10:56

Witam ponownie po długiej przerwie. Od jakiegoś czasu znowu pojawia mi się niebieski ekran śmierci. Wczoraj miałem już ogromny problem. Po wywalonym BS i resecie komputera nie chciał się uruchomić Windows (tryb awaryjny też). Przy rozruchu dostałem info, że "Brakuje jakiegoś pliku rozruchowego" i system Windows nie może zostać uruchomiony. Za pomocą kliawisza F8, udało mi się uruchomić "Ostatnią działającą konfigurację".
Już bałem się, że czeka mnie format C:/
Mam na komputerze bardzo wiele cennych dokumentów, pracę magisterską, księgi rachunkowe firmy etc. i nie mogę pozwolić sobie na format. Komputer jest włączony none stop od kiedy udało mi się go uruchomić, a większość dokumentów zgrałem na pendrive.
Przy najbliższej okazji wkleję numer BSOD-a.

Bardzo proszę o pomoc. Czy mam wkleić logi???

#7 demolaszef

demolaszef

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 18 04 2012 - 10:56

[Miejsce na logi]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych