Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Prędkość pobierania przy łączu 100 Mb/s

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Semsemity

Semsemity

First Rank

• Użytkownicy
  • 78 postów

Napisano 20 01 2012 - 00:14

Ostatnio zmieniałam dostawcę internetu. Wcześniej prędkość pobierania wynosiła ok. 170 kb/s a teraz jest to jedynie 375-400 kb/s. Czy to nie za mało? Przy predkosci 100 Mb/s. Oczywiście rozumiem że to nigdy nie będzie to 100 mega natomiast wydaje mi się że skoro mam teoretycznie kilkakrotnie szybszą prędkość internetu to ta prędkość pobierania powinna wynosić choć 800kb? Oczywiście pytanie jedynie informacyjne, chciałabym się dowiedzieć z jaką szybkością powinnam pobierać przy takim łączu.
Pozdrawiam

edit: korzystam z routera łączę się przez Wifi w laptopie

#2 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 20 01 2012 - 01:08

Przepustowość łącza podaje się w bitach na sekundę, natomiast prędkość pobierania w bajtach, w skrócie wygląda to tak, że bit to b, a bajt to B. Prawda, że proste? Jaka technologia łącza?

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 20 01 2012 - 10:19

Wcześniej prędkość pobierania wynosiła ok. 170 kb/s a teraz jest to jedynie 375-400 kb/s.

Hm... na moje oko to jest dwa razy szybciej, niż było.

(...) chciałabym się dowiedzieć z jaką szybkością powinnam pobierać przy takim łączu. (...) korzystam z routera łączę się przez Wifi w laptopie

Może zadaj sobie pytanie, jaką przepustowość oferuje twój router? Dla ciebie istotna jest ta wartość, a nie źródła - za nim.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 20 01 2012 - 16:57

Nie sadze, zeby router był tutaj wąskim gardłem, przynajmniej nie w teorii - bo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej - na pudełkach różne rzeczy piszą co do transferu w technologii wifi, a tak naprawde w gre wchodzi dużo czynników. Swoja droga skad Ty wzielas to 100 Mb/s ? Nawet reklamowane LTE mimo pieknej nazwy oferuje DUŻO niższe transfery, w zasadzie - to tylko satelitarny moze byc szybszy. Dodam, że najnowszy standard 802.11 n w teorii oferuje minimalnie 100 Mb/s - przy czym tak defacto pierwsze urządzonka, moje oferuje 300 Mb/s - ale to tez tylko teoria, sporo testów jest na necie. Jedyne co mozesz zrobic to sprawdzic czy jak podlaczyc lapka kablowo do routera to transfery ulegna zwiekszeniu. Jakie to w ogole lacze?

#5 OskarNowik

OskarNowik

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 09 2013 - 14:10

na LTE na telefonie pobieram 34Mb/s więc całkiem całkiem chyba ta technologia działa :)

#6 evikor

evikor

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 10 2014 - 21:26

U mnie na łączu 120 Mb/s w UPC (czyli łącze stałe) przy pobieraniu było ok 8 megabajtów na sekundę, film mi się ściągał w minutę. I mówię tu o łączu na kablu , przez router, ale nie używałem wifi. Przez wifi ściąganie było 10 razy wolniejsze, więc może u ciebie jest to wina korzystania z wifi, podepnij się normalnie kablem i sprawdź jak działa

#7 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 09 10 2014 - 23:01

evikor, też mam 120Mb/s ale 8MB DL to raptem połowa wydajności tego łącza. Już nie raz ssałem pliki sięgając nawet 17,7MB (zadziwiające, zwłaszcza przy ok 15MB jako górnej granicy), ale 15-tkę mam dosyć często, zwłaszcza na Steamie.

Zaczynamy dyskutować w martwym temacie.

Zamykam.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych