Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Jak utworzyć taką płytę DVD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ptaq1978

ptaq1978

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 04 02 2012 - 14:08

witam,
często kożystam z wielu Bootowalnych płyt "ratunkowych" takich jak :
--Parted Magic 2011.11.24
--Hirens Boot Cd
--Norton Ghost 15
i wielu innych. Samych Hirens Boot mam kilka wersji, z których na kazdej innej wersji jest program którego używam. Mieszam tymi płytami jak szalony ;-(
Czy istnieje program za pomocą którego można by było zrobić jeden bootowalny DVD z opcją wyboru :
--Parted Magic 2011.11.24
lub
--Hirens Boot Cd
lub
--Norton Ghost 15
, a to wszysko na jednej płycie żeby było, bo przecież obrazy tych programów nie są aż takie duże i zmieszczą się na DVD 4,7 Gb.

#2 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 04 02 2012 - 15:12

Sam Hirens Boot oferuje taka mozliwosc. Dodajesz program i sciezke do niego w menu.lst. Zreszta jak w kazdym grubie... Jest o tym na stronie, zreszta - jakich niby uzywac programow, ktore sa w starszej wersji, a nie ma w nowszej?

#3 ptaq1978

ptaq1978

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 04 02 2012 - 15:19

Sam Hirens Boot oferuje taka mozliwosc. Dodajesz program i sciezke do niego w menu.lst. Jest o tym na stronie, zreszta - jakich niby uzywac programow, ktore sa w starszej wersji, a nie ma w nowszej?

zaraz zerknę na stronę, a co do programów , to nieraz poprostu bardziej pasuje mi ich starsza a nieraz nowsza wersja ;-)

#4 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 04 02 2012 - 17:37

Mam wielkie zaufanie do twórców HBCD, więc jeśli miałbym doradzić to proponowałbym również zaufać i im, zwłaszcza, że nie podałeś nawet przykładu w czym starsza wersje przebija nowsza.

#5 ptaq1978

ptaq1978

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 04 02 2012 - 17:40

Mam wielkie zaufanie do twórców HBCD, więc jeśli miałbym doradzić to proponowałbym również zaufać i im, zwłaszcza, że nie podałeś nawet przykładu w czym starsza wersje przebija nowsza.

potrzebuję utworzyć DVD składjące się z w/w programów, jężeli potrafisz mi pomuc to proszę , bo na stronie HB nie znalazłem tego w jaki sposób do obrazu ich płyty dodać obraz np. Parted Magic, aby był on dostępny w menu płyty.

#6 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 04 02 2012 - 18:45

Gdybys zadal pytanie z problemem wynikajacego z rozpoczecia pewnej procedury - chetnie bym Ci pomogl, ale pytania w stylu "jak to zrobic, gdzie znalezc odpowiedz" - sa niestety nieakceptowalne.
Zeby nie byc goloslownym - poczytaj co to jest isolinux, grub. Zobacz do czego służy plik HBCDCustomizer.exe i jakie wpisy znajdują się w menu-custom.lst

#7 ptaq1978

ptaq1978

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 07 02 2012 - 16:49

Gdybys zadal pytanie z problemem wynikajacego z rozpoczecia pewnej procedury - chetnie bym Ci pomogl, ale pytania w stylu "jak to zrobic, gdzie znalezc odpowiedz" - sa niestety nieakceptowalne.
Zeby nie byc goloslownym - poczytaj co to jest isolinux, grub. Zobacz do czego służy plik HBCDCustomizer.exe i jakie wpisy znajdują się w menu-custom.lst

to znowu ja ;-)
ściągnąłem HB 15.1 protestowałem HBCDcustomizer ale nie za bardzo mi to wyszło, zmieniałem te pliki menu.lst isolinux.cfg nawet ten plik HBCDMenu.csv ale coś robię źle, nagrywałem kilka razy na DVDrw ale bezskutecznie. Na sieci nie znalazłem opisu How To

#8 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 08 02 2012 - 22:06

http://www.gnu.org/s...grub.html#color
https://help.ubuntu....community/Grub2

To nie sa latwe rzeczy ;) milej lekturki, hehe
Nie wypalaj tego na plyty, szkoda ich, lepiej na pendrive, do tego mozesz przetestowac na wirtualnej maszynie - ja mialem problem zeby sie bootowac z pena w wirtualce, ale moze Tobie sie uda.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych