Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problemy z zamrażaniem systemu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guz-00

Guz-00

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 27 02 2012 - 23:58

Witam :)

Mam problem z systemem lub sprzętem choć w to wątpie, wszelkie próby wykrycia problemów ze sprzętem się nie powiodły: skanowanie pamięci memtestem, skanowanie dysków twardych, obciążanie procesora (OCCT Linpack test - 11h zero błędów), już nawet próbowałem testować kartę graficzną choć sensu to zbytniego nie ma. Problem może jeszcze być w kontrolerze dysków - chipsecie (ICH9R).
A mianowicie doświadczam okresowo - całkowicie losowo krótkich zawieszeń systemu. Zawiecha wygląda tak, że radio internetowe Aimp2 działa, a wszystko inne jest zawieszone. Trwa to zazwyczaj 5-20s. Nie udało mi się znaleźć żadnych powtarzalności. HDtune podczas zawiechy nie odnotowuje żadnej aktywności dysków, choć nie mam pewności czy sam się nie zawiesza. Po "odwieszeniu" się wszystko działa całkowicie prawidłowo do następnej zawiechy (5-xx minut czasu). Najczęściej pomaga w takiej sytuaci ponowne uruchomienie komputera, wtedy zawiechy znikają.

Jakiś czas temu wyskakiwały mi BSOD'y, ale je można całkowicie wykluczyć z tego problemu - kombinowałem z ustawieniami timingów, co mogło spowodować pewne niestabilności. Obecnie system jest całkowicie stabilny według programów: Mamtest (odpalany z płyty) OCCT, Furmark oraz Orthos (test 6h przy priorytecie 8).

2 miesiące temu miałem komputer odłączony od internetu przez 2 tygodnie, instalowane były wtedy najróżniejsze gry z płytek CD sprzedawanych w kioskach (markowych procentów - nie chce robić reklamy...), działy się wtedy dziwaczne rzeczy, psuł się rejestr plików - scandisk przy uruchamianiu, komputer czasem się po prostu nie uruchamiał, skanowanie Avirą nie dało żadnych rezultatów podobnie jak Spybotem. Problem ustąpił po wyłączeniu hybrydowego usypiania - gdy korzystałem z komputera i go uśpiłem przy ponownym uruchomieniu komputera włączał się scandisk, a lista reperowanych plików była dość pokaźna...

Po kilku tygodniach testowania, próbowania i kombinowania w każdą możliwą stronę poddaje się - nie wiem co jest problemem, więc proszę o pomoc!

System: Windows 7 64bit
Antywirus: Avira
Dodatkowo: Spybot S&D
Aktualizacje systemu aktywne
System skanowany co tydzień.

Extras.txt
OTL.txt

#2 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5774 postów

Napisano 28 02 2012 - 01:13

Nie masz żadnej infekcji.

Zgłosiłem już Moderatorom, by pomyśleli o przesunięciu tego tematu do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu Forum.

.

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 28 02 2012 - 09:21

Dziennik zdarzeń coś sugeruje?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 Guz-00

Guz-00

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 28 02 2012 - 17:05

Dziennik zdażeń w ciągu ostatnej godziny zapisał ponad 30 błędów z dyskiem (Źródło: disk) oraz ponad 350 (w ciągu 7 dni) z Atapi - z czego większość po wejściu w zdażenie jako źródło zdazenia wymienia problem z portem IDE.

Więc problemem podejrzewam że jest chipset. W jaki sposób to sprawdzić ?

EDIT

Zapomniałem o jednej ważnej kwestii. Kiedy instalowałem Windowsa włączyłem tryb AHCI, jednak powodowało to takie niestabilności po jakimś czasie, że z tego zrezygnowałem i dałem tryb IDE. Wrzucam SMART obu dysków które posiadam - jeden jest uszkodzony, nieustannie się wiesza, a system który na nim był zainstalowany zawieszał się na kilka minut (całkowicie - nic nie działało podczas zawiechy) Jednocześnie zaczął hałasować (głowica latała jak szalona w powodując głośne pykania), obecnie zgrywam z niego dane i wysyłam go na gwarancje.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

System jest na Seagate, natomiast dysk który praktycznie nie działał to samsung - widać od razu pewien bezsens, samsung ma dobry wynik smartu.

Moim głównym podejrzanym jest chipset który niepoprawnie komunikuje się z dyskami powodując ich uszkodzenia oraz zawieszenia się systemu. Niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

Oba dyski zaczęły szwankować mniej więcej w tym samym czasie.

Brak grafik.
Spróbuj przez załączniki forum lub zmień hosta.

Użytkownik Guz-00 edytował ten post 01 03 2012 - 17:10

#5 Guz-00

Guz-00

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 08 03 2012 - 21:43

Dzisiaj padła mi grafika, a dysk twardy stwierdził że zostało mu parę dni życia... 30% dysku już jest oznaczone jako "bad", teraz próbuje przegrać co się tylko da na płytki i muszę kupić nowy dysk. Samsung poszedł na gwarancje - na nim też wszystko źle chodziło. Moje podejrzenia skupiają się na płycie głównej, bo oba dydki zaczęły się psuć prawie w tym samym czasie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych