Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Akcje przypisane do dodatkowych przycisków myszy (4 i 5)

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Człowiek

Człowiek

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 03 2012 - 12:21

Kupiłem myszkę z 5 przyciskami. Nie instalowałem żadnego oprogramowania, sterowników do niej itp. Jednak domyślnie jeden dodatkowy przycisk w przeglądarce wywołuje przejście do strony poprzedniej, a drugi do przodu.

Czy mogę gdzieś to zmienić z poziomu systemu?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 14 03 2012 - 14:48

Nie instalowałem żadnego oprogramowania

A do czego masz sterowniki myszy? Dla ozdoby?
Zainstalujesz je i będziesz miał możliwość przypisywania funkcji. Póki co, przeglądarka ma pewnie wbudowany interpreter dodatkowych klawiszy, i tylko dlatego reaguje na ich używanie wedle zamysłu autorów.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Człowiek

Człowiek

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 14 03 2012 - 15:29

Kupiłem kiedyś klawiaturę Logitecha z płytką. Zainstalowałem zawartość, skutkiem czego klawiatura zaczęła działać gorzej (pojawiły się jakieś efekty, z którymi nie chciało mi się walczyć tracąc cennego dnia życia życia na konfigurację). Odinstalowałem i był spokój.

Podobną przygodę miałem z poprzednią myszką. Instalowanie czegokolwiek z dołączonej płytki powoduje, że mam o jeden element więcej w autostarcie, który zżera RAM i zwykle nic nie daje. Mam stary komp, który latem będzie wymieniony i nie mam zbytku pamięci podręcznej.

Myślałem, że skoro bez sterów akcja działa, to bez sterów można ją oddziałać. Musi być coś, co definiuje tę akcję i to coś bym chciałbym zmienić.

W przeglądarce mam ustawienie działania środkowego myszy w preferencjach. Innych ustawień nie widzę, a skoro czwarty przycisk działa tak samo w różnych przeglądarkach, więc wydaje mi się, że to jest jakaś domyślna wiadomość systemu, którą Windows wysyła przeglądarkom w reakcji na dane naciśnięcie.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 03 2012 - 06:04

Musi być coś, co definiuje tę akcję i to coś bym chciałbym zmienić.

A czemu musi? Wcale nic nie musi być takie proste i dostępne. Wystarczy, że niektóre elementy działań myszy są zakodowane w listingu przeglądarki i finito. Nie zmienisz, choćbyś nawet bardzo chciał.
Zainstaluj sterowniki zamiast dumania co by było gdyby. Jeśli nie przyniesie to rezultatu lub "pogorszy" stan obecny - odinstalujesz je tak, jak to robiłeś poprzednio
Nic się nie zmieni.
Swoją drogą, dziwi mnie trochę, żeby instalowanie dedykowanego oprogramowania do urządzenia miało pogorszyć jego funkcjonalność... :unsure:
Ponad rok temu sprezentowałem sobie X7 z sześcioma klawiszami, opcją zmiany wagi, regulowanym DPI od 600 do 3600 i profilowaniem ustawień, co bardzo się przydaje w zależności od potrzeb konkretnego programu, w jakim bieżąco pracuję. Zero problemów. Ale jakość ma swoją cenę.

#5 mtszptrk90

mtszptrk90

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 13 12 2013 - 19:40

Jeśli temat odświeżam aż za bardzo, to przepraszam.

Ale jeśli ktoś ma podobny problem z zamianą przycisków w myszce (nie tylko 4 i  5 przycisku) to podaję rozwiązanie problemu:

Pobieramy program X-Mouse Button Control

Otwieramy główne okienko i po prawej stronie mamy listę klawiszy dostępnych na naszej myszce.

Przykładowo: ja chcę zamienić przycisk czwarty z piątym.

-Rozwijam menu Mouse Button 4

-Wybieram opcję Simulated Keys

-W polu które się tam pojawi należy wpisać {MB5} i zaakceptować zmiany

-Analogicznie rozwijam menu Mouse Button 5

-Wybieram opcję Simulated Keys

-W polu które tam się pojawi należy wpisać {MB4} i zaakceptować zmiany.

Można ustawić dowolną opcję dla dowolnego przycisku na myszce.

I tak btw XanTyp...

Jeśli nie jesteś czegokolwiek pewien, albo nie potrafisz udzielić pomocy na jakiś temat bo "ty nie wiesz czy to jest możliwe, więc to nie jest możliwe", to lepiej nie odpowiadaj w tematach, ponieważ przeglądając to forum wywnioskowałem że masz kompleks wyższości.

Twoje ironiczne odpowiedzi są żenujące i odpychają ludzi od tego typu for.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 13 12 2013 - 21:21

Dziękuję za krytykę. I bez ironii.

Czasem mnie nosi. Nie kryję tego, aczkolwiek, nie robię tego bez uzasadnienia.

Cieszy mnie, ze dopisałeś rozwiązanie, o ile faktycznie będzie ono działało.

Kupowanie w ciemno urządzenia i nieinstalowanie dedykowanych sterowników, ślepo wierząc, że skoro mają klawisze, to będą działać zgodnie z ich przeznaczeniem - zawsze będzie sprowadzało się do wielkiego zdziwienia, że tak się nie dzieje.

Oceny mojego charakteru to już inna działka, zapraszam do PW, jeśli masz ochotę podyskutować o złożonościach i naleciałościach wynikających z bytowania na forach. Podsunę Ci kilka przykładów z takiego życia, może zrozumiesz moje pojmowanie świata.

A może nie.

Temat uznaję za rozwiązany i zgodnie z regułą - jako taki - zamykam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych