Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Laptop jako monitor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arth131987

Arth131987

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 17 03 2012 - 15:37

Witam.

Chciałbym zapytać czy jest możliwość podłączenia komputera do laptopa tak żeby ów laptop "robił" za monitor? Żeby było jaśniej to opiszę sytuację z jaką miałem dylemat. Koledze zepsuł się PC więc zrobił format. Niestety najprawdopodobniej przez to, że ma bardzo duży monitor z wysoką rozdzielczością natywną nic się na tym monitorze nie wyświetlało więc nie mógł nawet wgrać Windowsa. Akurat u niego byłem z laptopem i zastanawiałem się czy istnieje taka możliwość aby podłączyć PC'a do laptopa tak, żebym na ekranie netbooka widział co się u niego na kompie dzieje? (nie chodzi mi o zdalne sterowanie tylko o samo wyświetlenie obrazu z PC na netbooku).

Pozdrawiam.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 17 03 2012 - 21:58

Niestety najprawdopodobniej przez to, że ma bardzo duży monitor z wysoką rozdzielczością natywną nic się na tym monitorze nie wyświetlało więc nie mógł nawet wgrać Windowsa.

Chyba najbardziej nieprawdopodobną jest ta twoja teoria :blink:
Co ma rozdzielczość natywna monitora do instalacji systemu? Na każdym jednym będzie instalować się w identycznej. Instalator Windowsa już z automatu ją narzuca. I nie zmienisz jej aż do pierwszego uruchomienia sesji na świeżo zainstalowanym systemie. Matryca w laptopie jest sprzężona z nim samym i nie da się jej "odpiąć" domowymi sposobami, żeby służyła jako awaryjny monitor dla PieCa. Wątpię nawet, czy da się to jakimkolwiek sposobem, nie ryzykując jej zniszczenia czy uszkodzenia. Jedyne, co by mogło tu jeszcze budzić pewne wątpliwości to to, że monitor nie obsługuje rozdzielczości niższych niż 1024x768, co nie jest zdaje się stosowaną rozdziałką w instalatorze, i tu mógłby być ew. kłopot, ale to i tak nie ma raczej znaczenia, bo obraz byłby wyświetlany, tylko pewnie w poszatkowanej postaci, ale jakiejś tam jednak.

Skoro nic się koledze nie wyświetla podczas instalacji - ma ów do wyboru - podpiąć inny monitor, co da mu pewność, że jego jest uszkodzony, lub wobec dalszego braku obrazu - że padła karta graficzna. Nowsze modele mobo mają zintegrowane dodatkowe grafiki, właśnie na takie sytuacje. Jeśli kolegi płyta główna nie ma takiej graficznej integry a ewentualny drugi monitor również nie będzie nic wyświetlał... Cóż, wniosek podałem linijkę wyżej.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Arth131987

Arth131987

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 17 03 2012 - 22:15

Monitor jest jak najbardziej sprawny. Po zainstalowaniu systemu na innym monitorze a następnie zainstalowaniu sterowników do karty graficznej wszystko działa prawidłowo (kolega zawsze odkąd ma tego LCD'ka musi wykonywać tą samą operację jeśli chodzi o instalację systemu po formacie, czyli: podłączenie innego monitora, instalacja systemu i sterowników karty graf, ponowne podłączenie monitora). Nie znam się na tym więc moja nieprawdopodobna teoria (to była bardziej jego teoria, ja nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje) wzieła się z obserwacji. Problemy pojawiły się w momencie gdy stary monitor służący do instalacji systemu przestał działać (najprawdopodobniej ze starości bo był to leciwy monitor CRT). Stąd moje pytanie o podłączenie do laptopa gdyż przypadkiem wtedy byłen u niego.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 03 2012 - 04:29

Monitor jest jak najbardziej sprawny. (...) kolega zawsze odkąd ma tego LCD'ka musi wykonywać tą samą operację (...): podłączenie innego monitora

Chyba jednak jest z nim coś nie tak, skoro musi go przepinać na inny przy reinstalacji systemu. I tu jednym rozwiązaniem może być alternatywa w postaci braku najniższej obsługiwanej rozdzielczości, co jednak nadal budzi moje wątpliwości. Podaj model tego monitora.

#5 Arth131987

Arth131987

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 18 03 2012 - 19:25

Napisałem już do kolegi mam nadzieję, że będzie znał takie informacje ^^
Mimo wszystko to nie do końca mój problem, bo ja chciałem tylko wiedzieć czy można podłączyć PC'ta do laptopa (jak wyżej) tak żeby wiedzieć na przyszłość i poniekąd z ciekawości :)

Wyjaśniło się w zasadzie wszystko jeśli chodzi o monitor. Otóż kolega nie ma monitora a telewizor Toshiba Regza 26EL833, podłącza przez HDMI więc stąd problemy z rozdzielczością i podłączaniem do monitora po formacie.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 03 2012 - 22:17

I to by mogło być dobrym uzasadnieniem, bo tv na ogół pracują w domyślnej rozdzielczości powyżej 640x480 czy 800x600.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych