Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Outlook express.. co ja bez niego zrobię... Różne opcje wyboru...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 KubaZowsik

KubaZowsik

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 22 03 2012 - 21:24

Witam Was i proszę o radę, pomysły - jak ogarnąć sprawę poczty (outlook express) w windowsie 7.

W skrócie. Mam całą pocztę w Outlooku Expresie, to jest mnóstwo maili, podzielonych na wiele katalogów, a to wszystko pochodzi z jakiś 12 kont mailowych. Cały urok OE to jest to, że jest prosty jak budowa cepa ale najważniejszej est to, że wszystkie wiadmości z tych wszystkich kont, wpływają sobie do jednej skrzynki odbiorczej i tam sobie już ją rozdzielam jak chcę.

Teraz na swoich kompuyterach mam wyłącznie Windows 7 (XP został jeszcze w jednym tylko z uwagi na OE). I czas w końcu przenieść ostatnią rzecz czyli pocztę. I tu jest problem. Następca OE - Windows live mail (poczta systemu windows) - do każdego konta tworzy komplet folderów. I jak schodzą maile, to do każdego konta osobno. Nawet nie wiecie jak to męczące przegrzebywać się przez te skrzynki wszystkie (mam na laptopie kopię tylko kilku kont i to mnie wykańcza). A co dopiero 12 razy komplet folderów. To się nawet na moim 24 calowym monitorze nie mieści na jednym ekranie.

Kupiłem pakiet microsoftu 2010, ale okazuje się że ten outlook również tworzy komplet skrzynek do każdego konta. A 2007 chyba nie .. (no ale nie kupię kolejnego office) K......a. Zatem z aktualnych produktów microsoftu działających na WIn7, mam Pocztę systemu windows i Microsoft outlook. Ale oba produkty tworzą do każdego konta komplet skrzyń...

I co mam do wyboru ?
1. Wyexportować wszystko z OE do Tunderbirda (on ponoć ma możliwość - będę to sprawdzać - swobodnego ustalania czy wiadomości wpływają zbiorczo do jednej skrzyni czy osobno. Tu problemem jest brak możliwości (gdy już użytkuje się pocztę) exportu wiadmomości do produktów microsoftu. Poza tym, kiedyś w pracy - pracowałem na Tunderberdzie i nie byłem szczęśliwym jego użytkownikiem...
2. Utworzyć maszynę wirtualną, zainstalować XP i tam tylko posiadać maile w OE. ALe to też jest kłopotliwe. No i koszty, bo OEMa nie zainstaluję a BOX to masa kasy. I to na system w sytemie.
3. Nie ma trzeciej możliwości .. nie znam. I proszę o pomoc - jak to ogarnąć.

Jedyne co chcę, to posiadać program do poczty (wszelkie opcje płatne czyli zakup programu jak najbardziej rozważam) w którym tak jak w OE, będę mógł posiadać wiele kont pocztowych, wiadomości będą wpływać do jednej skrzyni i wszystkie maile wraz ze strukturą katalogów z OE, będę mógł skutecznie przenieść do nowego programu...

Z góry dziękuję za wskazówki, Kuba.

fotoblog.zowsik.com

#2 blackart

blackart

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 01 2016 - 19:06

Ja polecam Thunderbirda.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych