Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nagły spadek wydajności w grach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 -Danio-

-Danio-

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 03 2012 - 17:50

Witam!

Znacznie spadła wydajność we wszystkich grach(pobór mocy procesora ponad 40% i więcej), problem pojawił się dziś zaraz po przeskanowaniu lapka combofix'em który usunął wydaje się nie tylko wirusy (log -> http://wklej.org/id/719226/). Dodam że sternowniki mam najnowsze, i upewniłem się że każda gra korzysta z Nvidii.

----------------
Opis sprzętu:
Dell XPS L702X
Procesor: Intel Core i5-2410 CPU 2.30GHz
Pamięć: 8gb
1.Karta graf: NVidia GF 555M 3gb DDR3
2.Karta graf: Intel HD Grpahics Family
DirectX 11
Windows 7 Enterprise Service Pack 1

#2 qauke

qauke

First Rank

• Użytkownicy
  • 68 postów

Napisano 28 03 2012 - 19:23

Witam<br>Sprawdź czy przypadkiem procesor się nie przegrzewa najlepiej tym: http://www.dobreprog...dows,11558.html <br><br>Jeśli będzie wszystko ok , można by było spróbować przywrócić system z ostatniej dobrej konfiguracji lub poprzez ukrytą partycję recovery.<br>

Użytkownik qauke edytował ten post 28 03 2012 - 19:32

Jeśli moja odpowiedź była pomocna daj +

#3 -Danio-

-Danio-

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 03 2012 - 22:17

Everest wyskazuje do 80'C przy 100% wykorzsytaniu (test trwał jakieś 15 min), wcześniej przy grach wykorzystanie proc. było ok. 15-20% nie więcęj. Partycja recovery nie została stworzona na lapku, do tego wcześniej też nie został utworzony punkt do którego można by było przywrócić system :/, chyba pozostaje mi tylko zindetyfikowanie problemu. Zdaję się jednak że komputer nagle zaczął korzystać do gier zintegrowanej karty Intel HD Graphics Family zamiast Nvidii, choć ustawienia Nvidii są poprawne:

http://imageshack.us...3/nvidiafr.png/

to w ustawieniach gry widać że korzysta tylko ze zintegrowanej karty:

http://img846.images.../7104/masso.png

Problem w tym że nie mam pojęcia co zrobić żeby był wybór, po pierwszej instalacji sterowników wystarczyły ustawienie Nvidii dokładnie takie jak są na pierwszym screenie i wszystko śmigało jak trzeba.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 03 2012 - 14:08

Partycja recovery nie została stworzona na lapku, do tego wcześniej też nie został utworzony punkt do którego można by było przywrócić system :/

Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Nie mam laptopa, co za tym idzie nie mam ukrytej partycji recovery, a kopie bezpieczeństwa (vide -> punkty powrotu) wykonuje mi system co tydzień - właśnie po to, aby było z czego potem go ew. ratować.

, chyba pozostaje mi tylko zidnetyfikowanie problemu.

Ładne mi "tylko".
Zacznij może od odświeżenia sterownika do nVidii. Wystarczy, że padł ten program i karta może zwyczajnie przestać reagować i żadne ustawienia w grach tego nie naprawią.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 -Danio-

-Danio-

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 03 2012 - 14:23

Tia odnośnie punktów powrotu mam lekcje na przyszłość :/. Ze sterownikami próbowałem, najnowsze i starsze wersje również, oczywiście przy każdej instalacjii usuwałem poprzednie. Szukałem troche na forach nvidii i della i okazuje się że to dość powszechny problem z lapkami które mają 2 karty, ale rozwiązania które podają (czyli przeinstalowanie steroników lub ustwienia nvidii) u mnie nie działają.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 03 2012 - 18:38

No, to kapota. Chyba, że znajdzie się tu ktoś cwańszy niż spece od Della...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych