Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

problem z boot mgr i "gubieniem" dysku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 szymeq

szymeq

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 28 04 2012 - 11:03

ostatnio znajomy poprosil mnie abym mu zmienil system z windows 7 starter ktory mial domyslnie na swoim emachines e350 na windows xp bo tamten mu sie nie podobal.
w tym celu zmienilem tryb z ahci na ide system sie zainstalowal niby dziala ale bardzo powoli i sa problemy takie, ze na przyklad ten netbook nie widzi jego routera(inne urzadzenia np telefon widza ten router) a sam komputer widzi routery wszystkich sasiadow, reinstalacja sterownikow nie pomogla, odinstalowanie antywirusa(kis 2012 za pomoca narzedzia do usuwania produktow kasperskiego tez nie pomogla) na drugiej partycji zainstalowalem mu windows 7 ultimate x32 system takze chodzi bardzo powoli, ponoc sypie tez mase bledow caly czas ogolnie porazka, ponadto jest jeden haczyk
mianowicie bardzo czesto podczas uruchamiania komputera w biosie nie jest wykrywane zadne mozliwe do bootowania urzadzenie (tu dysk twardy-> on go zwyczajnie nie widzi), komputer posiada jakis wlasny menadzer rozruchu teraz nazwy nie pamietam, ale on zapewne dziala prawidlowo tylko gdy poprawnie dziala tryb ahci, tak czy siak menadzer ten nie dziala poprawnie. komputer musze wlaczac i wylaczac wielokrotnie "na chama" az wreszcie zobaczy ten dysk i jest to tylko mozliwe przy trybie ide, ahci nigdy nie znajdzie boothowalnych urzadzen.
komputer posiada ukryta partycje recovery z windows 7 starter z tym, ze instalujac xp uszkodzilem jego mbr i instalacja wbudowanego windows 7 oraz powrot do ustawien fabrycznych po odpowiedniej kombinacji klawiszy jest niemozliwa.
z poziomu windowsa nie moge temu dyskowi z ukryta partycja przypisac litery, menadzer dyskow twierdzi, ze ta partycja jest zdrowa, nieznana, a easeus partition master (czy jakos tak) podczas nadawania mu etykiety wywala blad, wiec nie moge nawet naprawic tego za pomoca easybcd, bo dana partycja musialaby byc widziana przez system i teraz moje dwa pytania

1 co moze byc wina problemu z bootowaniem z dysku (ewentulanie jak zrobic zeby poprawnie dzial tryb ahci), bo na chwile obecna bardzo rzadko uda mi sie dostac do ktoregokolwiek windowsa bez masy bledow i komunikatow, a samo wczytywanie systemu trwa bardzo dlugo (biosa nowego wgralem z poziomu windowsa bo w biosie nie widze zakladki za to odpowiedzialnej)

2 jak nadac tej ukrytej partycji etykiete/naprawic w jakis inny sposob mbr by instalka systemu z tej partycji dzialala.

Nie wiem, kiedy ten laptop ponownie wpadnie mi w rece, wiec nie bede mogl na biezaco stosowac sie do waszych rad

z gory dziekuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych