Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Wygląd forum na tablecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 05 2012 - 14:50

Na początek screen:

Dołączona grafika

Tak to wygląda na moim Samsungu Galaxy Tab 10.1

Zerknąłem dzisiaj przypadkiem w shoutbox ;) i zauważyłem pytanie Pentiuma320 o mobilną wersję forum, Slavoo objaśnił co ma i gdzie wybrać i pomogło.
Z tego co widzę u siebie, nie mam możliwości działania odwrotnego, bo nie ma tu takiej opcji.
Na ogół, kiedy trafiam na fora czy nawet zwykłe strony www, te wyświetlają mi się w wersji mobilnej - zakładam że screen taką właśnie przedstawia, ale mam też (w różnych miejscach ekranu - zależnie od odwiedzanej strony) propozycję wyświetlenia pełnej wersji, jak dla tradycyjnych komputerów.
Jednak nie na stronie głównej naszego forum.
Jak widzicie po adresie, nie ma on tam wolnej literki .m. w sobie, którą można by było skasować i wyświetlić pełną wersję.

Nie jest to oczywiście żaden mus, dziesięć cali przekątnej w rozdzielczości 1280x800 daje dostateczny komfort pracy, ale jestem wygodnicki i lubię sobie dogadzać :P tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Jak więc to zrobić?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 05 05 2012 - 15:42

Korzystając z okazji zamieszczam również screeny jak sprawuje się forum w wersji mobilnej:

HTC HD2 - Android + Opera Mini Next
Wersja pełna: (Wystarczy kliknąć, aby powiększyć)
Dołączona grafika

Wersja mobilna:
Dołączona grafika

Jak widać, na tym telefonie nawet nie ma potrzeby zmian.
Trochę dziwne jak dla mnie jest to, że trzeba ręcznie przełączać, a jak dla mnie mechanizm forum powinien sam wykryć user agent przeglądarki i dopasować wersję forum.
Dla przykładu user agent Opery Mini na Androida:

Opera/9.80 (Android; Opera Mini/7.29704/27.1573; U; pl) Presto/2.8.119 Version/11.10

I po wykryciu takiego User Agent sam przełączałby w stronę mobilną
Lub jak XanTyp napisał - przedrostek m.

Trochę upierdliwe jest to zmienianie, bo zmieniając na komórce później wchodzę na komputerze a tu... wersja dalej mobilna!

No i pomijając fakt, że ciągła zmiana stylu, zwłaszcza na moim drugim telefonie (Nie śmiać mi się tu, ja naprawdę korzystam z tego telefonu w internecie i do IRC-a :D)
-> Opera Mini 4, a oprogramowania to to nie ma :D
Dołączona grafika

Jest dość upierdliwa. Wydaje mi się, że administracja ma chyba tutaj coś do poprawienia w tej kwestii ;)

Ciekawym stylem jest też "test". To jest dokładnie to samo co w wersji normalnej, z wyjątkiem brakującego sidebara po prawej z Facebookiem (który i tak dla mnie jest zbędny).

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 05 2012 - 20:18

Cóż, w Samsungu nie mam możliwości dokonania jakiejkolwiek zmiany wyglądu forum.

Trochę upierdliwe jest to zmienianie, bo zmieniając na komórce później wchodzę na komputerze a tu... wersja dalej mobilna!

A to z tym u mnie problemów brak. W tablecie jest jedno ustawienie, w desktopie drugie. I w sumie to trochę dziwne, że ci się zmienia na kompie. Przecież nie jest to (chyba ?!) powiązane w żaden sposób z kontem usera.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 06 05 2012 - 00:25

A to z tym u mnie problemów brak. W tablecie jest jedno ustawienie, w desktopie drugie. I w sumie to trochę dziwne, że ci się zmienia na kompie. Przecież nie jest to (chyba ?!) powiązane w żaden sposób z kontem usera.

No właśnie a u mnie nie. Teraz jestem na komputerze, wcześniej byłem na telefonie. Wchodzę z komputera i... IP.Board Mobile

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 06 05 2012 - 04:59

Seth? To już chyba twoja działka...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych