Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Projekt monitorujący działania użytkownika w sieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 radek2

radek2

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 08 08 2012 - 13:30

Zalozylem ten temat, poniewaz chce dowiedziec sie:
Co to jest ScanEye.pl( czytałem wszystko z ich strony)
Czy moze mi przyjsc kara za 'nielegalne sciaganie'
Czy pobranie windowsa7 jest nielegalne? Mimo ze mam legalny klucz!?

Dla ludzi którzy chca sprawdzic czy byli monitorowani i czy są w ich bazie danych
http://www.pobralem.pl/

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 08 08 2012 - 15:42

To jakaś brednia, nowa forma wyłudzania kasy straszeniem, że przyjdzie ci rachunek za... no, właściwie za co:
1. za pobrane pliki (...)
2. na adres (...)

Ad. 1
Sprawdziłem sobie ten adres - z czystej ciekawości.
Jestem na tej liście, a jakże. Pobrałem nawet jakiś film, którego nazwa kompletnie nic mi nie mówi. Ale wg tego info, pobrałem.
Ok. Załóżmy, że tak było.
Posądzenie wymagać musi jednak czegoś więcej niż zwykłego pitolenia.
Dowodu.

Ad. 2
Tak się składa, że mój dostawca przydziela mi adres IP, który wskazuje na pobyt mój w Nysie. Powodzenia. Na pewno mnie tam zastaniesz :]
Mogą sobie zalać nawet całą Nysę wezwaniami do zapłacenia (ile, za co - kogo to interesuje - liczy się efekt papierka w skrzynce na listy), ale do mnie to nie trafi.
Kolejna rzecz - skąd, po samym IP wezmą mój adres domowy (ten z Nysy, oczywiście). Ano, musieli by zgłosić to na policję. Bez tego, żaden proces poszukiwania internauty nie będzie miał prawnej podkładki a inne sposoby na weryfikację są bezprawne i podważy to każdy. Nawet bez znajomości prawa karnego.

Z rok czy dwa temu, rozniosła się szerokim echem sprawa pobieraczka.pl
O tym, jak naciągali ludzi oraz jaki finał miało to w sądzie - znajdziesz bez kłopotu w sieci.

Tu masz klon tego samego oszustwa. Zwykłe, bezczelne usiłowanie wyłudzenia pieniędzy od mniej zorientowanych.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 radek2

radek2

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 08 08 2012 - 16:24

Wystawie screeny bo naprawde jestem zaniepokojony. prosze o odpowiedznapytanie czy moge sciagnac windowsa7 gdy mam oryginalny klucz?
U mnie to wyglada tak
http://imageshack.us.../717/strkb.png/ <-maja dokladna nazwe pliku, czas kiedy mnie podgladneli, ile razy mnie podgladneli.
W dodatku moj adres ip wskazuje na moj pobyt zamieszkania.

http://imageshack.us.../690/dwaw.png/.
Wiec ad 1 pobrane pliki mają
Ad 2 adres tak samo,

) podstawową technologią wymiany plików jest sieć Torrent działająca na zasadzie P2P. Nieprawdziwa jest opinia, że pobieranie plików z sieci Torrent jest anonimowe. Sama zasada działania umożliwia śledzenie i monitorowanie aktywności użytkowników tej sieci. W ramach tego projektu postanowiliśmy utworzyć Laboratorium, które zajęło by się monitorowaniem, analizą i dostarczaniem rzetelnej informacji na temat skali zjawiska.

do tego maja reklame plagiat.pl czyli serwisu raczej zaufanego.
Niczym mnie nie straszyli poki co i wlasnie dlatego potrzebuje pomocy czyza sciaganie wina do ktorego mam klucz moge byc karany?

EDIT.

Ja nie bylem o niczym informowany tylko z ciekawosci jak tozobaczylem wszedlem na link.
Kazdy uzytkownik ja ty moglby tego nie zauwazyc i nie wiedziec o tym

Dzieki za pomoc

@Down
Ok dzieki. Z checiam bym sie dowiedzial czegos wiecej wiec bede podgladal temat.
Ogolnie zle sie czuje ze ktos widzi co sciagam kiedy z jakiego ip itd. dlatego zalozylem temat. mysle ze sie przyda :D jeszcze raz dzieki

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 08 08 2012 - 20:11

Generalnie, pobieranie z sieci kopii utworów ( <- to ogólna nazwa dla wszelkiej przedmiotów tworzonych) do których komuś należą się prawa autorskie było by dozwolone tylko w sytuacji, kiedy otrzymasz pozwolenie od autora lub jeśli jest to jedyna forma dystrybucji - poparte odpowiednimi warunkami.
Ściąganie kopii Windowsa zasadniczo nie powinno narazić cię na kłopoty, bo w myśl licencji MS istotne są dwie z trzech części licencji, czyli klucz z hologramem oraz reszta ew. dokumentacji, natomiast nośnik jest tylko nośnikiem i korzystanie z kopii nie jest zakazane. Stąd możliwość wykonania takiej na potrzeby własne. Nie wiem do końca, jak to wygląda z udostępnianiem takich kopii w internecie (podejrzewam, że do udostępniającego ktoś mógłby się doczepić), natomiast skopiowanie z internetu nie powinno tu ciągnąć za sobą jakichś prawnych następstw, skoro docelowo i tak posłużysz się własnym, kupionym kluczem.

Druga rzecz, to monitorowanie sieci torrent.
Zastanawia mnie aspekt prawny takiego postępowania, wszak nie jest to instytucja rządowa, z funkcji uprawniona do tych działań.
Chyba, że wykonują to na zlecenie? :blink:

Przydała by się tu opinia prawnika specjalizującego się w dziedzinie piractwa, czy ogólnie rozumianego świata internetowego.

Przejrzałem sobie info nt. firmy "Kalasoft" sp. z.o.o i z tego co widzę, jej programiści zajmują się współpracą z uczelniami i stąd przychodzi mi na myśl, że taki monitoring sieci mógłby mieć szansę na powodzenie w przypadku uczelnianych sieci i ich ruchu wewnętrznego. Adres wyjściowy, który podałeś, rozniósł się po ludziach i przykuwa uwagę, natomiast nie bardzo przekonuje mnie o jego skuteczności w każdym przypadku (każdych odwiedzinach nowego użytkownika internetu), vide -> moje rzekome ściągnięcie jakiegoś tam filmu :D

#5 radek2

radek2

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 11 2012 - 12:27

sorry ze odswiezam, tutaj mozna znalesc wiecej info
http://www.usenet.in...rales/#more-586

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 11 11 2012 - 16:37

Chciałbym zobaczyć, jak SkanEye informuje wszystkich zainteresowanych, że ich płody są udostępniane i kopiowane w sieci, jak informują o tym, powiedzmy Warner Bros, a potem jak WB lata po całym świecie i zakłada sprawy wszystkim userom oraz co im by z tego przyszło? Bo wątpię, aby WB chciało dzielić się tymi "krociami" z każdej rozprawy, z której 90% ludzi wyszła by z karą rozłożoną na raty, bądź wręcz umorzoną z takich czy innych, prawdziwych lub nieprawdziwych powodów.
Poza tym, rozwiązanie jest o tyle chybione, że jeśli ktoś na prawdę robi to na skalę masową, to za nic nie wlezie na pobralem.pl, żeby dam komuś swój namiar IP, że zajmuje się taką a nie inną działalnością w sieci.
Inna rzecz: odwiedziłem ich stronę z tabletu i zgadnij, jaki był wynik?
Oczywiście pozytywny.
Oczywiście pobrałem jakiś tam film.
Oczywiście z sieci torrent.

Kłopot w tym, że na Andku nie instalowałem żadnego klienta torrentów, bo... po co?
Zdziwiłbym się, gdyby ich faktyczna poprawność trafień przekroczyła 50%.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych