Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Jak edytować animację?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wujek1971Jacek

Wujek1971Jacek

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 05 09 2012 - 11:36

Witam, nie wiedziałem w jakim dziale to napisać więc piszę tutaj.
Chcę edytować tą animację http://www.prguitarm...ndex.php?id=348 , tzn. wkleić inną twarz ale nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 09 2012 - 13:25

Bez poszczególnych klatek - nie da się tego rozklepać.
Możesz spróbować poszukać edytorów gifów, ale nie wróżę sukcesu.
Jest sposób, ale wymaga to sporego zachodu i efekt może również nie być zadowalający.
To, co podlinkowałeś to stosunkowo prosta animacja. Można by spróbować zgrać ją (np. Frapsem), film edytować w VirtualDub Mod i wybierając kolejne klatki, robić zrzuty ekranu (lub zapisywać je jako obiekty *.jpg), potem tylko przycięcie do formatu obrazu i przeróbka docelowa w Photoshopie z finałowym złączeniem warstw w nową animację gif.
Gif, który widzisz składa się z pola 400x400 pxl a zgranie go Frapsem zmieni tę rozdzielczość, dodając prawdopodobnie trochę rozmycia, pomieważ będzie to inna rozdzielczość - całego okna. Karkołomny pomysł, ale jak to mówią - na bezrybiu i rak ryba.
Ale czy warte jest to tego wysiłku? :blink:

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 zlotek93

zlotek93

First Rank

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisano 12 09 2012 - 15:53

XanTyp, przekombinowałeś :)
Wystarczy otworzyć plik http://www.prguitarm...optart1red1.gif w odpowiednim programie graficznym i wyedytować wszystkie klatki.
MS Windows XP Pro SP 2
Obudowa Chieftec. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . NVIDIA GeForce Palit 8600GT Sonic+ (256 MB)
Intel C2D E4500 2,2GHz @ 3Ghz. . . . . . . . . . . . . Monitor Samsung 204B [20" LCD] (1600x1200)
Płyta główna ASUS P5K. . . . . . . . . . . . . . . . . . . Nagrywarka LG GSA-H55L
2x 512 MB (DDR 800Mhz). . . . . . . . . . . . . . . . . . Dysk twardy Samsung (320 GB, SATA II)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych