Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Combofix i komputer który ledwo dyszy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ion

ion

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 09 2012 - 21:41

Od początku. W związku z tym, że mój PCet jest dosyć uwalony, poradzono mi bym użył combofixa, bo to na bank jest infekcja. Pobrałem, odpaliłem i robiłem wszystko według instrukcji. Na początku zrobił się backup, potem ciężko szło 50 etapów przez dobre 20 minut. Z miejsca usunęło spyware typu RelevantKnowledge i inny brud jaki tu się znajdował. Po czym się restartował i po zalogowaniu na swoje konto admina kazał czekać. Minęło tak 10 minut. Nawet myszką nie ruszyłem, a pracę programu (która miała się już zakończyć) przerwały artefakty i nagłe wyłączenie się komputera. Sprawdziłem temperaturę karty graficznej i ledwo co ciepła była.

W końcu od czego jest backup. A więc odpalam, komp się wyłącza, włącza i dalej jedynie co mi się udało zobaczyć to w kółko powtarzające się zdanie z wyrazem backup. Ale nic nie byłem w stanie zrobić. A artefakty w cale sytuacji nie ułatwiały.

W związku z tym, że mam dosyć cenne pliki na komputerze - idzie to jakoś odratować? Cudem ale ledwo widząc jeszcze jestem w stanie coś tu zdziałać....

Czułem, że combofix to nie jest program dla byle kogo, ale "nic się nie stanie".

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 09 2012 - 22:05

Tryb awaryjny również zawodzi?

W związku z tym, że mam dosyć cenne pliki na komputerze - idzie to jakoś odratować?

Reinstalacja bez formatowania też jest jakimś rozwiązaniem, pod warunkiem, że mowa o XP lub Viście. Siódemka trochę inaczej to rozwiązuje, ale tu zaczyna się już gdybanie, skoro brak nawet tak podstawowych! informacji jak rodzaj systemu :huh:
Zapoznaj się z przyklejonym w tym dziale, zwłaszcza z tą częścią, która mówi o obowiązkowych logach, jakie powinieneś tu zamieścić - oraz w jaki sposób je zamieścić.
W przeciwnym razie temat zostanie usunięty, zgodnie z pierwszą linijką owego przyklejonego....

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 ion

ion

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 09 2012 - 13:43

Już się biorę za logi. System Windows 7 32 bit.

DDS.txt
http://wklej.org/id/827487/

#4 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5762 postów

Napisano 11 09 2012 - 16:05

W tym logu nie widzę infekcji.
Jeśli w końcu uda Ci się uratować System, to zrobisz to:
Użyjesz >Adw-cleaner. Klikniesz w nim Delete
Pokażesz raport z niego C:\AdwCleaner[S1].txt.

Z Twijego chaotycznego opisu problemu wyciągam wniosek, że to nie ComboFix jest przyczyną problemów, tylko po prostu komputer się zepsuł. Przypadkowy zbieg okoliczności, że akurat wtedy był używany ComboFix.

.

#5 ion

ion

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 09 2012 - 17:12

http://wklej.org/id/827619/

Myślałem by przeinstalować sterowniki do karty graficznej (ATI Radeon 3800 HD series). Przy próbie odpalenia PCeta normalnie (bez trybu awaryjnego) wyskakuje blue screen. W trybie awaryjnym też sprawa fajnie nie wygląda.

#6 wirusolog

wirusolog

Expert

• Moderatorzy
  • 5762 postów

Napisano 11 09 2012 - 17:19

W Adw-Cleaner kliknij na przycisk Uninstall.

Zgłosiłem już Moderatorom, by pomyśleli o przesunięciu tego tematu do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu Forum.

.

#7 ion

ion

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 09 2012 - 17:42

Zrobione.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych