Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Modernizacja starej maszyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stolski

Stolski

First Rank

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 17 09 2012 - 08:54

Witam. Mam zamiar ulepszyć stary komputer :)

Typ procesora: AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2600+
Nazwa płyty głównej: MSI K8T Neo-FSR (MS-6702)
Karta graficzna: ATI Radeon 9600 (256 MB)

... zintegrowany dźwiek który niedziała i mam jakąś starą kartę dźwiękową na pci, 2 GB ramu (1 x 1GB (200mhz) 2 x 512mb (200mhz), dwa dyski sata (80gb i 120gb) które działają na kontrolerze sata na pci (150), karta telewizyjna winfast, dvd no i tyle. Wiem sporo tego, najgorsze że to wszystko idzie na jakimś słabym starym zasilaczu którego teraz mocy nie podam ale od niego trzeba tak na prawdę zacząć wymianę podzespołów. Dochodzi procesor który w porównaniu do reszty sprzętu wychodzi najgorzej, widziałem takie same na all po 15zł, wymiana na nowy (ten ma już z 5-6 lat) myślę że też by coś dała aczkolwiek tu właśnie pytanie: na jaki procek, najlepszy do tego modelu płyty mogę sobie pozwolić? W specyfikacji płyty jest kilka dobrych pozycji ale wolę tutaj dopytać co radzicie. MSI Polska – Płyty główne - K8T Neo-FSR/ FIS2R

Jak mówiłem, reszta podzespołów jest słaba ale od tego komputera wiele nie wymagam (nie gram ale wymagam dobrej szybkości kompa(strony, muzyka, film)) Tak więc zależy mi na wymianie zasilacza i procesora.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 17 09 2012 - 11:17

Powiedz ile masz pieniędzy do przeznaczenia na modernizację. Z tym komputerem ciężko będzie cokolwiek zrobić..

#3 Stolski

Stolski

First Rank

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 17 09 2012 - 11:55

jeśli chodzi o fundusze to raczej nie mam jakiś określonych sum na wydanie, chcę wycisnąć z tej płyty maks możliwości, reszty nie mam zamiaru zmieniać ponieważ w niedalekiej przyszlości postaram się zakupić coś nowego, ta stacja jest na przetrwanie lub na przyszłość jako zastępczy

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 17 09 2012 - 15:31

Nie ma tutaj czego zmieniać. Na Socket 754 nie ma żadnych ciekawych procesorów, wszystkie jednordzeniowe i do tego mocno przestarzałe. Na twoim miejscu zakupiłbym jedynie zasilacz, który mógłby zostać od razu użyty do nowego komputera, który zakupisz w przyszłości (opcjonalnie procesor w tym komputerze na nowym zasilaczu kręcił ile wlezie). Dyski teoretycznie masz, względnie obudowę. Potem zbieraj kasę na nowe CPU, MOBO, RAM i GPU, bo w tę jednostkę jakiekolwiek ładowanie kasy jest bez sensu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych