Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Jak znaleźć, w którym miejscu jest bad sector

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 20 09 2012 - 23:31

Witam.

Jak w opisie. Wiem, że na dysku jest uszkodzony sektor, ale nie wiem, gdzie konkretnie. Chciałbym się dowiedzieć, jak spartycjonować go poza uszkodzoną strefą, bo dysk ma 1000GB i szkoda, żeby się zmarnował. Jeśli ma to znaczenie, to dysk jest podpinany pod USB.

Pozdrawiam,
Skrzyp

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 21 09 2012 - 04:19

Użyj programu do diagnostyki twardziela. HDD Regenarator lub podobnego.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 22 09 2012 - 12:03

Problem był w tym, że nie wiedzieliśmy dokładnie, ile który z tych programów potrafi. Użyliśmy najpierw checkdiska, a potem getdatabacku, ale żaden nie dał rady - po prostu wyłączały się po dojściu do uszkodzonego obszaru. Dziękuję za podanie nazwy softu, który się nada. Już to trochę nieaktualne, bo dysk skanował się 250 kilometrów ode mnie (bo to nie mój dysk), a ja zaraz po napisaniu tego posta dostałem maila, że odpalili Active Hard Disk Monitor i on dobrnął do końca.

Trochę to wszystko robiliśmy po ciemku, bo tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czego szukać... Z kolei Disk Monitor nie ma opcji partycjonowania, więc spiszemy złe klastry i przełączymy się na Partition Magic.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 09 2012 - 12:16

Get Data Back zajmuje się odzyskiem utraconych plików a nie naprawą dysków.
Spodziewam się, że wątek przejmie Perlit lub Pentium320, im lepiej idzie ocena pracy właściwych programów do naprawy twardziela.

#5 Skrzypiec

Skrzypiec

First Rank

• Na emeryturze
  • 54 postów

Napisano 01 10 2012 - 14:14

Dobra, mamy kompletną listę bad sectorów. Teraz chcemy zrobić partycje składające się wyłącznie z uszkodzonych obszarów (+1 sektor zapasu z każdej strony), a potem połączyć te partycje w jedną, by wyłączyć ją z użytkowania na dysku. Przydałoby się nas naprowadzić na jakiś program, który miałby taką opcję "utwórz partycję od sektora tego do tego". Partition Magic odpadł, ponieważ takiej nie ma. W międzyczasie szukamy dalej...

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 01 10 2012 - 21:42

który miałby taką opcję "utwórz partycję od sektora tego do tego".

Pierwsze słyszę taką zachciankę. I wątpię abyś znalazł taki program. Ale może nie wiem wszystkiego :P

#7 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 22 12 2012 - 13:07

Temat stary, ale pisze tylko dlatego, ze padla nazwa HDD Regenerator.

To program niszczycielski, dstruktywny i w najlepszym przypadku - nie zrobi nic, nic nie naprawia, robi operacje na dyskach nawet wtedy, gdy nie ma z nimi z lacznosci. W najgorszym (i to wcale nie rzadko) namiesza tak, ze zostana utracone wszystkie dane.

Kolejny popis indolencji.

Najpierw zaczac od przeanalizowania SMART czy, aby bad sector nie zostal automatycznie zrelokowany. Jesli SMART jest wylaczony - wlaczyc go i przeskanowac dysk Victoria czy MHDD, w sumie stare mhdd to wlasnie victoria.
Swoja droga - bad sector nie musi byc fizycznym uszkodzeniem dysku - jesli bowiem tak jest - to juz nic nie pomoze, a kazdy skan dysku tylko bardziej uszkodzi jego powierzchnie, fizyczny bad sector zawsze bedzie sie rozprzestrzenial.
Na HBCD jest program do analizy dyskow - nie pamietam nazwy, ale w najnowszej wersji 15.2 zdaje sie - jest on jako pierwszy w zakladce hdd diagnostic tools. Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze jest najdokladniejszy, chociaz wiadomo, ze jestem tylko doswiadczony w tej kwestii, nie jestem natomniast ekspertem.
Tak czy siak to dobry wybor.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych