Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

serwer dla plików

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tobik33

Tobik33

First Rank

• Na emeryturze
  • 60 postów

Napisano 07 10 2012 - 15:00

Witam chciałbym założyć serwer dla plików aby można je udostępnić innym użytkownikom. Chciałbym zrobić takie coś aby mógł materiały na studia wrzucać na serwer i były one dostępne dla innych studentów. Co polecicie ? Nie znam się na tym. Ktoś pomoże ?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 10 2012 - 15:50

Bezpłatny? Z wyborem będzie krucho.
http://www.skydrive.live.com - nie używałem, choć mam, wiem, że ludzie trzymają tam swoje galerie itp. Pod tym linkiem znajdziesz szczegółowy opis, co i jak działa, udostępnianie itd.
Płatnych jest sporo - w szkole korzystaliśmy (między znajomymi) z serwerów chomikuj.pl, ale jeśli nie miało się zapasu punktów na koncie, należało je dokupywać - gdyż darmowe konto oferuje raptem 50MB cotygodniowo do wykorzystania przy pobieraniu plików (lub udostępnianiu na swój koszt innym userom).
Koszty utrzymania niewielkie, ale jednak jakieś są.
Za to wygoda w użytkowaniu znaczna, bo sposobów płatności jest kilka, można udostępnić pojedynczy katalog ustawiając limit MB na swobodne pobieranie zeń, ale dla odmiany nie ma problemu z dodawaniem listy dozwolonych klientów. Dajesz link do folderu, sam folder ukrywasz w drzewie katalogów i opatrujesz hasłem. Każdy, kto ma link, podaje hasło i wchodzi. Bez tego - nikt niepowołany nic nie znajdzie.
Używamy ze znajomymi chomika na potrzeby składowania archiwum forum (głównie zdjęcia ze zlotów, imprez itp), gdyż nie ma tam limitu górnego pojemności dla użytkownika. Widywałem userów z kontami zapchanymi kilkoma terabajtami danych :unsure:
Bardzo wygodne miejsce na składowanie danych.

edit//

Nie ma problemu z logowaniem się z wielu punktów jednocześnie. A wtedy, wchodząc na jedno konto, pobierasz z "własnych" plików za free, jako właściciel.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 18 10 2012 - 22:14

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 18 10 2012 - 10:31

Dropbox to fajne rozwiązanie dzielenia plików. Na start otrzymujesz 2GB które można bezpłatnie rozszerzyć do ok. 3. Dostępna jest aplikacja do pobrania która synchroniuje wszystkie pliki pomiędzy komputerami które są przypisane do jednego konta. Foldery można wspoldzielic z innymi kontami. Działa sprawnie i dość szybko. Do tego oferuje bardzo dobra aplikacje mobilna na chyba prawie każdy system Mobilny. Bardzo przydatne w przypadku np. Zrzucania zdjęć z telefonu.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 18 10 2012 - 22:11

Na start otrzymujesz 2GB

Nie za wiele...

które można bezpłatnie rozszerzyć do ok. 3

A jak wygląda płatna część usługi? Skoro już opisywać, to w całości.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 19 10 2012 - 07:31

Hmm teraz to do końca nie wiem, bo z telefonu pisze, ale z tego co pamiętam to wersję pro Dropbox można wykupić z pojemnością 100gb,200gb i 500gb z czego 100gb można chyba wykupić za 10$ za miesiąc. Innych pakietów nie pamiętam :P. A darmowo więcej GB możemy dostać polecając Dropbox znajomym (za każde założenie konta z ref linku dostaje się 500MB. Maksymalnie można mieć 18GB za darmo). Dodatkowo są.... Hm... Nazwę to achievementami jak: polubienie na fb, Twitterze, uruchomienie Dropbox na telefonie, wspoldzielenie katalogu ze znajomymi itp. Ponadto posiadacze HTC z serii One dostają za darmo na zawsze chyba 25GB.

Na start otrzymujesz 2GB

Nie za wiele...

Do dzielenia się zdjęciami, dokumentami i pracy w grupie starczy w zupełności. Jak ktoś chce więcej to można zainteresować się mediafire. Oni dają 50GB za darmo, ale obsługa jest bardziej utrudnione, bo nie mają programu do korzystania i wszystko odbywa się w przeglądarce, a co za tym idzie brak synchronizacji. Jest teoretycznie jakiś tam uploader do ściągnięcia , ale jak go testowałem to działa tragicznie. Mediafire nada się dla tych którzy potrzebują trzymać swoje pliki w chmurze. Warto wspomnieć, że pliki nie są usuwane nigdy, ale rozmiar pojedynczego pliku nie może przekraczać 200MB.

Kiedyś się tym interesowalem, ale wolałem z komputera nr. 1 z podpisu zrobić sobie chmure na pliki i serwer pod kilka gier. Upload mojego internetu jakoś starcza i np. Teraz z telefonu siedzę na zdalnym pulpicie :D

Uff się rozpisalem :D

edit//

Nie ma problemu z logowaniem się z wielu punktów jednocześnie. A wtedy, wchodząc na jedno konto, pobierasz z "własnych" plików za free, jako właściciel.

Wydaje mi się, że to może być sprzeczne z ich regulaminem ;>

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych