Skocz do zawartości

tablety.pl
- - - - -

Usunąłem partycje i nie czyta całego dysku w RAID 0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_Karl44_*

Gość_Karl44_*
  • Goście

Napisano 10 10 2012 - 19:19

Mam połaczone 2 takie same dyski przez system RAID 0 i w systemie utworzone 2 partycje C systemowa i D na dane. stwierdzilem ze chce miec jedna duza partycje i najpierw zformatowalem partycje D a pozniej usunolem. nastepnie przez program EASEUS Partition Manager dodalem do partycji C nie przydzielone miejsce na dysku, program automatycznie zrestartowal system, podczas ponownego uruchomienia system nie wstal i pokazuje sie komunikat o jednym z dyskow - corupted (czy cos w tym stylu). probowalem go przepinac do innych wejsc zmieniac kable ale zawsze jest to samo (pewnie wina dysku). Ale podpiąłem dysk 2,5 pod inne wejscie SATA i zainstalowalem na nim system (zeby w ogole komp zastartowal), przed chwila skonczylem instalacje i widze ze partycja C jest nie naruszona. Co zrobic zeby system wykryl drugi dysk podczas startu?

Dodam ze oba dyski maja po 300GB a partycja C ma 500GB wiec chcac nie chcac dysk ktory zekomo nie dziala nie sprawia problemow podczas odczytywania plikow z niego, ale nie da sie z nich zastartowac systemu.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych