Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Pytanie o Zasilacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ryba969

ryba969

First Rank

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 21 10 2012 - 18:05

Witam. Przymierzam się do małej modernizacji kompa.
Teraz mam:
AMD Athlon 2200+ (1,8 ghz)
Ram: 768
Grafa: GeForce 4 440SE
Dysk: WD Caviar 80 gb

Całość na zasiłce Allied 400W. Problemów z kompem nie ma. Jednak zastanawiam się nad dorzuceniem 1 gb ramu i karty graficznej Ge Force 6800 GT lub wyżej. W związku z tym mam pytanie czy ten zasilacz pociągnie tą karte czy trzeba będzie go wymienić. Zastąpił on zużytego Megabajta 350W. Nie wiem ile kasy mogę przeznaczyć na zasilacz bo nie wiem ile zarobię.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 21 10 2012 - 20:04

Z tym zasilaczem nic nie wiadomo. Może albo działać bezawaryjnie jeszcze kilka dobrych lat albo po prostu paść (czasem wybuchnąć) zabierając przy tym część podzespołów. Osobiście odradzam próby większego obciążenia na tym zasilaczu (Padły a właściwie wybuchły mi już ze 3 "zasilacze" tej klasy, więc naprawdę jestem na to uczulony). Za grosze kupisz na allegro używane zasilacze. Polecam szczególnie szukać: Delta DPS/GPS 300-350W, Fortron MDN/FSP 300-350W (unikaj aukcji, gdzie te zasilacze są sprzedawane w dużych ilościach, bo często są to naprawiane trupy), Chieftec GPS 350-400W (unikaj serii HPC), Enlight 300-350W oraz Modecom MC (byle nie Feel!). To są najpopularniejsze występujące na allegro za w miarę niską cenę (zwykle do 30-40zł, czasem wylicytować nawet za 20zł). Z takim zasilaczem możesz juz na spokojnie podłączać nowy sprzęt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych