Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nadpisałem MBR.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 RhumZeiss

RhumZeiss

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 10 2012 - 17:00

Tak wyglądają u mnie partycje.

1. Mam trzy dyski (disk0, disk1 i disk2). Na pierwszej partycji każdego z nich system, dalej - dane.
2. Po instalacji Windows 7 (wyjatkowo długiej) na ostatnim z dysków (disk2) i restarcie - nie nastąpił rozruch. Powód: brak bootsectora.
3. Uruchomiłem komputer z dysku pierwszego (disk0) i nadpisałem MBR dysku trzeciego (disk2) z wcześniej zapisanej kopi.
4. I coś poszło nie tak. Nie dość, że nadal nie mam rozruchu, to straciłem dostęp do danych na partycjach. Partycje te są widoczne jako niesformatowane.

Jak odzyskać dostęp do danych na partycjach?

---- dodałem po 20.45 ------
Acronis Disk Suite, nie widzi nic. Paragon Backup, owszem, widzi partycje, pokazuje, że są na nich dane, ale to tylko Backup, więc nie odzyska.
Mam Hirens Boot CD. Kwesta od czego zacząć? Od próby odzyskania MBRu, partycji, czy od razu czytać dysk na surowo?

#2 Ucho2

Ucho2

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 30 10 2012 - 23:40

Jeżeli nie a późno to zacząłbym od odzyskania MBR (fix MBR-em). To podstawa i nic nie powinno Ci zaszkodzić. Oczywiście mówię o dysku 0. Trochę tylko nie rozumiem, masz trzy systemy ?? na każdym z dysków ??

#3 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 22 12 2012 - 12:25

Tak wyglądają u mnie partycje.

1. Mam trzy dyski (disk0, disk1 i disk2). Na pierwszej partycji każdego z nich system, dalej - dane.
2. Po instalacji Windows 7 (wyjatkowo długiej) na ostatnim z dysków (disk2) i restarcie - nie nastąpił rozruch. Powód: brak bootsectora.
3. Uruchomiłem komputer z dysku pierwszego (disk0) i nadpisałem MBR dysku trzeciego (disk2) z wcześniej zapisanej kopi.
4. I coś poszło nie tak. Nie dość, że nadal nie mam rozruchu, to straciłem dostęp do danych na partycjach. Partycje te są widoczne jako niesformatowane.

Jak odzyskać dostęp do danych na partycjach?

---- dodałem po 20.45 ------
Acronis Disk Suite, nie widzi nic. Paragon Backup, owszem, widzi partycje, pokazuje, że są na nich dane, ale to tylko Backup, więc nie odzyska.
Mam Hirens Boot CD. Kwesta od czego zacząć? Od próby odzyskania MBRu, partycji, czy od razu czytać dysk na surowo?

Te dyski sa identyczne -z taka sama struktura partycji?
Jesli nie to przyznam, ze to byl swietny pomysl. Takiego przypadku jeszcze nie widzialem, zeby inny mbr z wgrywac do innego dysku.
W zasadzie na Twoim pierwszym dysku - czyli disk0 powinienes miec backup'a mbr'a. W Hbcd sa programy odnosnie mbr'a, chyba kazdy oferuje funckje jego wydzielenia i przywrocenia kopii zapasowej.
Reasumujac - jesli struktura partycji na dysku trzecim (disk2) jest inna niz na dysku pierwszym (disk0) i jesli nie zachowala kopia starego mbr'a - to moim skromnym zdaniem straciles bezpowrotnie dane - w sensie w uporzadkowanej formie - sciezki do plikow i nazwy. Zostaje odzyskiwanie danych software'owo w domowych warunkach - wtedy pliki nie beda mialy nazw ani sciezek. Strasznie duzo roboty i zachodu, dla desperatow.
Tak wyglada sytuacji wg aktualnego stanu mojej wiedzy.

W sumie zaczalbym od zrobienia ogolnego backup'a pierwszych zdaje sie 10 sektorow. Na pierwszym jest mbr, na drugim jego backup powinienem, chociaz zdarza sie, ze jest troche dalej, 3 sektor czy czwarty. Wydzielilbym je w postaci obrazu na inny nosnik, zeby w razie zabaw nie zniszczyc (jesli istnieje) tego cennego backup'a. Bez niego tak jak pisalem wyzej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych