Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Blue Screen - awaria systemu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 prediger89

prediger89

First Rank

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 05 11 2012 - 03:02

Witam

A więc tak – mam problem ze swoim komputerem na którym jest zainstalowany Windows Vista Professional, tzn. kilka razy poprzez awarię kabla zasilającego pojawiał mi się Blue Screen i komputer nie chciał się poprawnie włączyć. Po kilkakrotnej takiej sytuacji, Blue Screen zniknął, ale następnie wyskakiwał komunikat:

Jeśli podczas uruchomienia wystąpiła przerwa w zasilaniu, wybierz opcję uruchom system Windows normalnie.
- uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane)
- uruchom system normalnie

I każde z nich nie działało.

Uruchamiałem program memtest z płyty i nic nie wykazał. Następnie zrobiłem restart BIOS-u i komputer się uruchomił, ale niestety wszystkie dane z dysku C zostały skasowane. Cóż, skanowałem komputer programem File Recovery i w większości znalazł pliki. Ale mam takie pytanie: np. jak mam folder „Zdjęcia” i znajduje się w nim ok. 150 to po skanowaniu wyżej wymienionym programem da się odczytać maksymalnie ok. 8 zdjęć. Podobnie jest z innymi folderami. Czym to może być spowodowane? Może spróbować zeskanować innym programem? Czy dane są w ogóle do odzyskania? Czy można przywrócić całą utraconą partycję? Czy może lepiej się w to nie bawić i oddać komputer do serwisu, którym zajmuje się odzyskiwaniem danych? Proszę o pomoc, dziękuję

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 05 11 2012 - 10:36

Laptop czy desktop?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 prediger89

prediger89

First Rank

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 05 11 2012 - 22:49

Laptop czy desktop?

Witam, jest to laptop.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 06 11 2012 - 01:14

Podaj pełną konfigurację komputera.
Czytałeś przyklejonego? Nic nie dało się zastosować?
Za samą próbę odzyskania danych z partycji, jaka firma by to nie była, zaśpiewają ci taką sumkę, że odechce ci się na dobre.
Byłoby dobrze, gdybyś trafił u kogoś na licencjonowaną wersję GetDataBack. To bardzo dobry program do odzysku danych.
Już sama wersja demo, pobrana ze strony producenta może pokazać ci, co i czy w ogóle da się odzyskać.

Free to try

Download the trial version and recover your files. You can preview your data to be sure it actually works. If you like the results you do not need run the program again. Purchase the license key and enter it into the open program. Then copy everything you need!

#5 Ucho2

Ucho2

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 11 2012 - 23:05

Ale.....
Teraz KAŻDE wgranie jakiegokolwiek programu czy jakakolwiek "działalność" na dysku zmniejsza Twoje szanse na odzyskanie danych. Najlepiej wyjąć dysk i podpiąć go do innego kompa (przejściówka) i z takiego odzyskiwać dane, bo inaczej .... du.....a !! Wtedy program odzyskujacy dane jest wgrany na innym kompie (czyli dysku), a Twój jest tylko nośnikiem danych.
A powodem tego o czym piszesz, czyli brak możliwości odzyskania większości plików jest IMO właśnie Twoja działalność "niszczycielska". Teraz Twój dysk powinien być dla Ciebie NIETYKALNY, jeżeli jeszcze chcesz coś z niego wycisnąć.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 11 2012 - 14:09

Aj, zapomniałem o tym dopisać. Przepraszam!
Dysk ląduję w drugim kompie jak slave. I dopiero wtedy zaczynasz odzysk.

#7 prediger89

prediger89

First Rank

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 09 11 2012 - 21:55

Najlepiej wyjąć dysk i podpiąć go do innego kompa (przejściówka) i z takiego odzyskiwać dane, bo inaczej .... du.....a !! Wtedy program odzyskujacy dane jest wgrany na innym kompie (czyli dysku), a Twój jest tylko nośnikiem danych.

Przepraszam, ale jak mam to zrobić? Bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia :/

A powodem tego o czym piszesz, czyli brak możliwości odzyskania większości plików jest IMO właśnie Twoja działalność "niszczycielska". Teraz Twój dysk powinien być dla Ciebie NIETYKALNY, jeżeli jeszcze chcesz coś z niego wycisnąć.

Tylko że komputer z utraconymi danymi leży sobie od jakiś 2 tygodni i nic na nim nie robię, nawet go nie włączam. Obecnie pracuję na innym laptopie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych