Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

brak komunikacji między dyskiem zewnętrznym a komputerem dell vostro 3

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 agafil

agafil

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 11 2012 - 20:38

Dysk jest widoczny na jednym komputerze a na innym już nie. Jeszcze dzisiaj rano działał dysk normalnie poprzez połączenie za pomocą USB. Po zrobionym formatowaniu komputera, dysk zewnętrzy już nie jest widoczny ani poprzez łączenie za pomocą USB lub USB i łącza ESATA. Na drugim komputrze ( SAMSUNG R580) dysk zewnętrzny działa jedynie poprzez połączenie USB i łącze ESATA. Na Vostro w menadżerze dysków ( zarządzanie komputerem/ zarządzanie dyskami), dysk zewnętrzny także nie jest widoczny.
Załączam log dysku z programu CrystalDisk 5.0.5 z komputera, na którym dysk jest czytany (z samsunga).
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, mam tam ważne pliki, a więc format nie wchodzi w grę.
Pozdrawiam

Załączone pliki

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 11 2012 - 23:03

a więc format nie wchodzi w grę.

Czemu nie? Skoro jest widoczny na innym kompie, tymczasowo przenieś tam pliki i sformatuj go.
Inna rzecz, to upewnij się, czy dysk nie jest widoczny, kiedy podpinasz go do każdego gniazda USB - porty miewają swoje fanaberie. Wystarczy, że wypinam u siebie mysz z jednego portu, wpinam do drugiego, a system już mi chce ją ponownie instalować.
Może u Ciebie jest podobnie?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 agafil

agafil

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 11 2012 - 23:08

Teoretycznie mogłabym, ale tam mam 300 gb, a na dysku na drugim kompie jest 150 wolnego. Nie mam też przecież jednocześnie żadnej gwarancji, że to pomoże. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, cały dzień na tym straciłam.
EDIT: wszystkie porty wypróbowane, na dwóch kompach, on zwyczajnie nie chce być odczytany przez sam usb, niezbędny jest do tego esata, zeby go odczytac

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 11 11 2012 - 01:43

Dysk podłączasz w komputerze do panelu przedniego, czy z tyłu? Czasem USB z panelu przedniego nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości prądu do zasilenia.

#5 agafil

agafil

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 11 11 2012 - 07:44

To laptop, są 4 porty usb i jedno esata, które też może pracować jako usb. Wypróbowane zostały wszystkie, w różnych konfiguracjach. Problemem wydaje sie to, że dysk nie daje się dłużej eksplorować wyłącznie przez usb.

EDIT: Proszę o zamknięcie tematu. Problemem było niełączenie samego portu usb (na dysku było miniUSB), facet poprawił mi złącza wypychając styki igłą, żeby były "bliżej" tych od wtyczki. Po tej operacji usb łączy bez problemu. Wtedy dostawało po prostu wyłącznie napięcie, a nie miało łączności na transfer danych. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych