Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Win7 nie wykrywa pendriv'a

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmmisiek23

mmmisiek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:02

Witam, mam problem z penem. Mam dwa identyczne pendriv'y Kingstone 4 GB. Jeden z nich chodzi bez zarzutu, natomiast drugiego podpinam i system Windows 7 go nie widzi. Na komputerze w pracy nie mam z nimi problemu, oba od razu sa widoczne.
Podpowiecie co zrobić, mam dosyć ważne dane na nim, muszę je zgrać, inaczej bym sobie, i Wam, głowy nie zawracał.
Pozdrawiam

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:14

Próbowałeś przypisać temu niedziałającemu pendrive na swoim komputerze jakąś literę dysku, czy pendrive w ogóle nawet w menedżerze urządzeń nie jest widoczny? Skoro pendrive działa w pracy to przecież możesz tam sobie zgrać pliki...

#3 mmmisiek23

mmmisiek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:16

Muszę to w domu zrobić :-)
Próbowałem, i wywala mi komunikat, że "Nie można ukończyć operacji, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny..."

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:50

Pod inne wejście USB próbowałeś wpinać mam nadzieję?

#5 mmmisiek23

mmmisiek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 11 2012 - 07:53

Tak próbowałem.

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 11 2012 - 08:58

W zarządzaniu dyskami normalnie widać ta partycje do której nie możesz przypisać litery, czy pokazuje jakiś błąd że np. Ten pendrive ma 0mb?

#7 mmmisiek23

mmmisiek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 11 2012 - 09:33

" Dysk 1 Wymienny 3,73 GB online" - tak go widać w zarządzaniu dyskami.

Posty scaliłem. W przyszłości proszę korzystać z opcji edycji postów.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 15 11 2012 - 14:49

#8 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 11 2012 - 13:20

Mam błąd przy usuwaniu, potem ktoś inny się tym zajmie ;)

A spróbuj przypisać literę dysku jakimś darmowym programem partycjonujacym. O ile kojarzę Easeus Partition Manager Home Edition ma taką funkcję

#9 mmmisiek23

mmmisiek23

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 11 2012 - 13:59

Zainstalowałem teb program, przypisuje literę dysku, po zapisaniu zmian komunikat "Mounting Volume Filed", i dalej nic. Przez ten program widzę na nim pliki, ale nie dam rady skopiować.
Pendrive ma 4GB i system plików FAT32. Masz może jeszcze jakieś pomysły?

#10 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 15 11 2012 - 15:02

Skoro partycji nie idzie w żaden sposób uaktywnić, to możliwe, że jest ona uszkodzona. W tym momencie "ugryzłbym" to inaczej. Spróbuj użyć jakiegoś programu do przywracania partycji lub plików z niej. Tu odsyłam: http://traxter-onlin...onych-partycji/ . Jeśli udałoby Ci się odzyskać pliki z tego pendrive'a to po prostu sformatowałbym go.

#11 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 19 12 2012 - 15:48

temat stary, ale do szanownego stażysty - nigdy, ale to nigdy nie dawaj rad nawiazujacych do zabawy ze strukturami plików czy partycji bez wspomnienia o zrobieniu uprzednio kopii zapasowej. To karygodne i ponizej krytyki. Skoro pendrive jest widoczny w menadzerze dyskow to najpierw trzeba zrobic obraz partycji pendrive'a, a jesli nie - to zrobic to w pracy. Zwlaszcza, ze padl juz tekst, ze dane sa wazne. Czlowieku, chcesz komus zycie zrujnowac albo narazic na koszta swoja nieudolnoscia?

#12 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 19 12 2012 - 17:39

Wyjaśnij mi od kiedy przypisywanie litery do partycji jest ingerencją w strukturę plików, to przyznam Ci rację. To było jedynie sprawdzenie, czy w systemie nie występuje konflikt jakichś dwóch dysków ze sobą. Poza tym autor wspomniał, że pliki były normalnie widoczne na innym komputerze, więc nie możliwe, aby uszkodzona została struktura plików, bo pendrive nie zostałby widziany poprawnie na żadnym komputerze. Podejrzewam nawet, że wcale nie był to problem Pendrive'a, tylko samego komputera/systemu.

#13 Groszexxx

Groszexxx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 363 postów

Napisano 22 12 2012 - 23:55

Spróbuj użyć jakiegoś programu do przywracania partycji lub plików z niej. Tu odsyłam: http://traxter-onlin...onych-partycji/ . Jeśli udałoby Ci się odzyskać pliki z tego pendrive'a to po prostu sformatowałbym go.

Mam Ci pokazywac palcem gdzie?
Bez urazy, ale moge napisac wiecej - nie masz zielonego pojecia jak dzialaja tego typu programy i powiem szczerze, ze w wiekszosci wypadkow ja takiej wiedzy tez nie posiadam, na rynku jest wiele kiepskiego oprogramowania, wiec dochodzi kolejny aspekt - "jakiegos programu". Dzis juz pisalem o takim kwiatku jak HDD Regenerator. Polecanie tego dziadostwa powinno byc karane usuwaniem i postow i konta. W kazdym razie programy bawiace sie w odzyskiwanie czy to partycji czy plikow - potrafia namieszac i czesto to robia, a im cos jest bardziej zautomatyzowane - tym bardziej niebiezpieczne.

I nie traktuj mojego postu jako osbistej krytykii tylko raczej uprzejma pomoc i zwrocenie uwagi na najwazniejsza kwestie jaka jest oczywiscie bezpieczenstwo danych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych