Skocz do zawartości


tablety.pl

Patchery limitu połączeń
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 16 05 2004 - 17:34

LvlLord's Event ID 4226 Patcher

Platforma: Windows XP SP2
Licencja: freeware


Jest to patcher pliku TCPIP.SYS umożliwiający zniesienie limitu połączeń wprowadzonego przez SP2, a wpływającego negatywnie na pracę programów natury P2P. Podczas modyfikowania pliku należy mieć wyłączone programy ochronne typu antywirus czy firewall, gdyż będą reagować i uniemożliwiać patchowanie. Istnieje też graficzna nakładka na oryginalną wersję patchera: klik. Tę samą funkcję posiada też XP-Antispy. Aktualizacja: patcher ten jest nieaktualizowany, proszę się zainteresować kolejnymi propozycjami tego tematu pod kątem SP3.

Użytkownik picasso edytował ten post 01 09 2009 - 04:23


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 03 02 2009 - 13:57

Universal Tcpip.sys Patch

Platforma: Windows XP SP2/SP3, Vista SP1/SP2, Windows 7 i wersje 64-bit
Licencja: freeware


Patcher umożliwiający zniesienie limitu połączeń poprzez bezpośrednią modyfikację pliku tcpip.sys. Adresuje wszystkie platformy posiadające tę wadę (na systemach serwerowych limit jest aczkolwiek nieaktywny). Na Windows Vista i 7 istnieją dodatkowe aspekty związane z patchowaniem tcpip.sys. Ta akcja łamie certyfikat pliku, a w konsekwencji system nie będzie bootował normalnie tylko przez F8 i wybór opcji "Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników" z menu, w przeciwnym wypadku zastaniemy BSOD. Patchowanie może obchodzić ten problem na dwa sposoby: przez instalację ReadyDriver Plus (auto F8) lub przez testowe sygnaturowanie pliku (brak potrzeby przechodzenia przez F8 = opis procesu). Omawiany tu patcher stosuje właśnie tę drugą mniej bolesną metodę. Jeśli po restarcie komputera na ekranie pojawi się napis Tryb Testu, można się go pozbyć uruchamiając narzędzie mcbuilder.exe lub ponawiając patchowanie. Podobną metodą posługuje się Windows Half-open limit fix. Oczywistą wadą tych patcherów jest wymóg powtarzalności procesu po Windows Update, które może przywrócić oryginalny plik.

Aktualizacja: Finałowe wersje Vista SP2 + Windows Serwer 2008 SP2 + Windows 7 nie mają już limitu: KLIK.

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 12 11 2009 - 19:40


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 02 2009 - 02:35

TCP-Z

Platforma: Windows XP SP2/SP3, Vista SP1/SP2, Windows 7 i wersje 64-bit
Licencja: freeware


Oryginalny tweaker limitu połączeń, który jest mało ingerencyjny / bezpieczny. Bazuje na metodzie tymczasowego patchowania pamięci tcpip.sys po jego załadowaniu, co oznacza że patch jest trwały sesyjnie. Ta metoda nie modyfikuje pliku tcpip.sys w sposób bezpośredni jak pozostałe wymienione wyżej patchery, nie wchodzi w kolizję z mechanizmem Windows Update (niweczącym zmiany i stwarzającym wymóg ponawiania patcha), oraz zapewnia większą kontrolę nad procesem. Patchowanie pamięci można prowadzić na dwa sposoby do wyboru:
  • Ręcznie - Należy przez Uruchom jako Administrator wywołać TCPZ.exe (dla wersji 64-bit oczywiście TCPZ64.exe) i w karcie Patch w sekcji Patch Memory suwakiem podbić numer i zatwierdzić przez Apply. Skutki natychmiastowe i nie jest wymagany żaden restart komputera. Po zamknięciu TCP-Z modyfikacja utrzyma się w pamięci kernel aż do następnego resetu. Jest to modyfikacja nietrwała i po restarcie zostanie przywrócona oryginalna wartość. Zgodnie z potrzebą patch trzeba ponawiać po każdym restarcie komputera.

  • Automatycznie w trybie cichym - Ten wariant wprowadza własny sterownik, który odpowiada za samoczynne odnawianie modyfikacji, a dodatkowo na Vista i 7 dopuszcza nielimitowane ustawienie. Z folderu Virtual Driver należy wywołać instalator sterownika (odpowiednio w wersji 32-bit lub 64-bit), a po pomyślnej instalacji w Menedżerze urządzeń we Właściwościach tego sterownika będzie można podejrzeć + kontrolować parametry. Na 64-bitowych wersjach Vista i 7 (nie dotyczy 32-bit) jest wymagany dodatkowy krok przed instalacją sterownika, czyli włączenie Trybu testu finalizowane restartem komputera. Jeśli po tej akcji pojawi się napis Tryb testu na Pulpicie, wystarczy uruchomić narzędzie RemoveWatermarkX64.exe. Szczegóły w helpie programu.
Patcher ten daje również alternatywną możliwość tradycyjnego hackowania pliku tcpip.sys - ta opcja, jako niepolecana, jest zdeaktywowana na Vista. Oczywiście albo jedna metoda albo druga lecz nie ich komasowanie. Prócz tego TCP-Z pokazuje statystyki związane z liczbą ustanowionych połączeń i pobieraniem/wysyłaniem w czasie rzeczywistym. Proszę zignorować potencjalne zgłoszenia antywirusów o rootkicie czy robaku, są to fałszywe alarmy.

Aktualizacja: Finałowe wersje Vista SP2 + Windows Serwer 2008 SP2 + Windows 7 nie mają już limitu: KLIK.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych