Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Rozbudowa sprzetu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 atyl

atyl

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 27 11 2012 - 16:15

Tak wyglada moj zestaw:

Procesor - AMD Phenom II x6 1090T box BLack Edition
Płyta główna - Asus M4A89GTD PRO/USB3
Pamieci - Patriot PGS LLK DDR3 2x2GB 1600Mhz Cl7 AMD
Karta Graficzna - Radeon 5850 Asus 1GB 2xDVI&DP (PCI-E) Direct CU
Dysk Twardy - Seagate 1TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II)
Chlodzenie procesora - Scythe Mugen 2 rev. B
Zasilacz - Chieftec (GPS-650A) 650W bulk
Obudowa - Antec Gamer Three Hyndred Case

Przez dwa i pol roku sprawowal sie bez zarzutu, zadnych zwieszek, blue screenow, zamulen, nic, zero.
Niestety dwa dni temu w trakcie czyszczenia wnetrza, nie odpialem zasilania, spieszylo mi sie, a ze robilem to juz setki razy, no to przeciez nic sie nie moze zepsuc, zamknalem wlaczylem zrobilo "puf" zasmierdzialo, no i z tego co narazie zdazylem wywnioskowac padla plyta glowna...to tyle tytulem wstepu.

Moje pytania to:

1. Jaka plyte polecacie do tego zestawu.
2. Jaka grafike - powiedzmy, ze sfajczenie sie plyty glownej wykorzystam jako moment rozbudowy zestawu
3. Jakie pamieci - chce miec przynajmniej 8giga - 4 mi nie wystarcza
4. Ostatnia z opcji przwiduje rowniez kupno nowego procka ale chcialbym tego uniknac ze wzgledu na ograniczone fundusze
5. Powiedzmy, ze jestem w stanie wydac 2 tysiace

Z gory dzieki za podpowiedzi

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 27 11 2012 - 17:23

Musiałbyś sprawdzić dokładnie co padło, bo wymienisz części, a tu się okaże, że coś jeszcze nie działa i zakup może stać się totalnie bezsensowny.
Będziesz podkręcał procesor? Za 2 tysiące, to już można nawet przejść na podstawkę s1155 od Intela. Jednak najpierw powiedz dokładniej co działa a co nie, to wtedy będziemy kombinować co tu zmienić aby było jak najwydajniej.

#3 atyl

atyl

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 27 11 2012 - 18:10

Kilkadziesiat minut temu dzwonilem do sklepu, w ktorym przeprowadzaja diagnostyke i wg nich na 99% padla plyta glowna, reszta ponoc jest sprawna.
Procesora raczej nie bede krecil, a jezeli nawet to w jakis waskich granicach, bo sie na tym nie znam.
Z tego co juz zdazylem wyczytac (siedze w pracy) plyty z am3+ sa w wiekszosci kompatybilne w dol i obsluguja moj procesor, wiec moglbym zakupic cos na zapas gdybym chcial za jakis czas wymienic procesor na cos nowszego od amd.
Zastanwiam sie nad ta plyta glowna
http://pl.asus.com/M...#specifications

Co do przejscia na intela, sam nie wiem...no chyba ze ktos mi pokaze zreczywisty wzrost wydajnosci - moj procesor jest chyba w pierwszej 20 w rankingu procesorow i chyba mi to narazie wystarczy.
No i drazni mnie cholernie to, ze intel co procesor to zmienia socket, mozliwe ze jest to konieczne ze wzgledu na technologie, ale rownie mozliwe jest to, ze "doja" nas klieintow jak sie da, a tego cholernie nie lubie i rezygnuje z takich producentow.

Pozostaje jeszcze opcja zakupienia jakiegos barachla za grosze (tylko po to zeby przeczekac czas naprawy)i wyslanie obecnej plyty na naprawe gwarancyjna do serwisu - padla po 30 miesiacach, a gwarancja obejmuje okres 36 miesiecy.
Zepsuta tak czy siak pojdzie na gwarancje...o ile znajde gdzies dowod zakupu, ktory jest wymagany w serwsie asusa :/
No i oczywiscie nigdzie nie jest powiedziane ze asus uzna reklamacje i zwroci lub wymieni plyte, wiec moze sie okazac, ze bede mial nikomu niepotrzebne barachlo

Dodatkowo chce wykorzystac moment na rozbudowe sprzetu, bo...mam argument w negocjacjach z zona "musze kupic nowe no bo stare sie zepsulo" zdecydowanie lepiej brzmi niz "kupuje nowe no bo stare jest za malo wydajne" :P

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 27 11 2012 - 21:46

Skoro tylko płyta główna, to śmiało można kupić: http://www.skapiec.p...13/comp/2583849 , chociaż ja to bym poczekał na wymianę gwarancyjną, bo obecna płyta jest naprawdę dobra. Do tego co obecnie masz, to najlepiej dokupić więcej pamięci RAM (do 8GB) i do tego zakupiłbym dysk SSD, chociażby Crucial M4 128GB za ok. 400zł, na którym zainstalowałbyś system. Więcej w ten zestaw nie ma co wkładać pieniędzy, chyba, że sprzedać grafikę i kupić lepszą pokroju HD7850.

Jakbyś chciał zmieniać całość, to na Intelu masz 2500K, dobra płyta na z77 lub p67 i do tego inna grafika, więcej z tym zachodu, wprawdzie byłoby nieco wydajniej, ale sam nie wiem, czy to ma sens...

#5 atyl

atyl

First Rank

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 27 11 2012 - 22:07

Znajomy tez mi polecil te plyte, wiec chyba wlasnie na nia sie zdecyduje.
Dzieki

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 27 11 2012 - 23:17

Temat do zamknięcia?

EDIT: temat zamykam, jeśli chcesz coś dodać, to napisz do mnie, to otworze.

Użytkownik Pentium320 edytował ten post 29 11 2012 - 09:19

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych